Dzisiaj jest: 29 Czerwca 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Benita, Piotr, Paweł

Kup ozdobę i pomóż niepełnosprawnym

środa, 16 marzec 2016 15:39
Dział: Wiadomości
Autor 

W holu Urzędu Miejskiego odbywa się 10. Kiermasz Wielkanocny zorganizowany przez Centrum Organizacji Pozarządowych. Na kiermaszu swoje prace wystawiają podopieczni Warsztatów Terapii Zajęciowej.

 

Tradycyjnie, w okresie przedświątecznym Urząd Miejski gości podopiecznych Warsztatów Terapii Zajęciowej oraz stowarzyszeń i organizacji, które prezentują wykonane przez siebie świąteczne dekoracje i ozdoby. - To są rękodzieła. Rzeczy, które własnymi rękami produkują nasi podopieczni. Oni chcą się tym podzielić i pokazać jak wykonują swoją pracę na co dzień – mówi Katarzyna Goździk z Centrum Organizacji Pozarządowych w Radomiu. To już dziesiąta edycja Kiermaszu Wielkanocnego organizowanego co roku przez Centrum Organizacji Pozarządowych. Swoje prace w holu Urzędu Miejskiego prezentują podopieczni ośmiu organizacji i stowarzyszeń. - Jakość tych wyrobów jest z roku na rok lepsza. Są coraz piękniejsze. Osoby niepełnosprawne pokazują nam jak pięknie można w tej niepełnosprawności robić pełnosprawne rzeczy – dodaje Katarzyna Goździk. Zainteresowanie kiermaszem jest duże. Wiele osób – mimo że kiermasz organizowany jest już po raz dziesiąty – odwiedziło go pierwszy raz. Pieniądze, które każdy z wystawców pozyska ze sprzedaży swoich prac zostaną przeznaczone na kontynuację ich działalności. Kiermasz potrwa do czwartku, 17 marca.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Trwa Triduum Paschalne.Wielki Piątek

  Wielki Piątek, to drugi dzień trwającego w kościele katolickim Triduum Paschalnego. W Wielki Piątek wierni rozważają mękę i śmierć Chrystusa na krzyżu.

 • 12,5 miliona złotych na wymianę pieców

  Od 30 marca będzie można skorzystać na Mazowszu z unijnych funduszy na wymianę pieców węglowych. Radomski magistrat zapewnia, że przystąpi do tego konkursu. Do podziału jest blisko 12,5 miliona złotych.

 • W piątek rozpoczyna się kiermasz wielkanocny

  Swoje wyroby będą prezentować m.in. rękodzielnicy, koła gospodyń wiejskich, stowarzyszenia i radomscy przedsiębiorcy.

 • Parki dla aktywnych

  Urząd Miejski chce wybudować w Radomiu trzy tzw. Otwarte Strefy Aktywności. Wnioski o dofinansowanie inwestycji trafiły już do ministerstwa. Wspomniane strefy mają powstać na Południu, Michałowie i Glinicach.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej