Dzisiaj jest: 11 Sierpnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Luiza, Zuzanna, Włodzimierz
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Złoty medal dla „Złotego węża”

wtorek, 15 marzec 2016 16:29
Dział: Wiadomości
Autor  Julia Grzesiak

Kolekcja „Złoty Wąż” zaprojektowana przez uczniów Zespołu Szkół Skórzano - Odzieżowych, Stylizacji i Usług została nagrodzona Złotym Medalem podczas poznańskich targów mody. To już dwunasty medal dla radomskiej szkoły.

 

„Złoty wąż” to nazwa kolekcji, za którą Jakub Mikulski i Weronika otrzymali Złoty Medal podczas Międzynarodowych Targów Poznańskich dla swojej szkoły. Dla radomskiego Zespołu Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług to już kolejna nagroda. - Jesteśmy jedyną szkołą w Polsce, która zgłasza kolekcje na międzynarodowe targi w Poznaniu. Konkurujemy z producentami z całej Polski – mówi Ewa Figura, zastępca kierownika warsztatów. Jakub z klasy 3 dostał za zadanie przygotować konkursową torebkę. Weronika, uczennica klasy 4, do gotowej już torby musiała zaprojektować kolekcję ubrań. Inspiracją była oryginalna skóra węża boa. - Dostaliśmy za zadanie zaprojektować jakiś wyrób, który będzie zgłoszony do targów poznańskich i to ja zostałem do tego wytypowany – mówi Jakub Mikulski, uczeń Zespołu Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług. - Inspirowałam się skórą węża, naturalnością, dlatego kolekcja jest w kolorze beżu. Przeważają motywy zwierzęce i roślinne na lnie - opowiada Weronika Wejner, uczennica Zespołu Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług. Zwycięska kolekcja to trzy projekty ubrań i torebka. To pierwsze takie wyróżnienie dla tych uczniów. Jak mówi Ewa Figura, udział w targach to przede wszystkim szansa dla absolwentów na dobry start w karierze. - Na targach rozmawiamy z producentami i kontrahentami, którzy pytają o absolwentów naszej szkoły. To jest naszym głównym celem: żeby wypromować naszych absolwentów, żeby mieli pracę. W zawodzie kaletniczym i odzieżowym tych propozycji nie brakuje – dodaje Ewa Figura. Radomski Zespół Szkół Skórzano-Odzieżowych, Stylizacji i Usług złoty medal na poznańskich targach mody zdobył już po raz dwunasty.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

 • „Świeć z Energą” przekazuje sprzęt AGD dla radomian

  Cztery działające w Radomiu organizacje pozarządowe, otrzymały sprzęt AGD, który Radom wygrał w konkursie „Świeć z Energą”. W rywalizacji na najładniejszą iluminację świąteczną, Radom na Mazowszu był bezkonkurencyjny. W skali ogólnopolskiej zajął 8 miejsce.

 • Wolontariat cały czas w modzie

  Maja Laskowska, uczennica II Liceum Ogólnokształcącego w Radomiu została Wolontariuszem Roku 2017. Wyróżnienie odebrała podczas gali, która odbyła się w Zespole Szkół Muzycznych.

 • Skuter w nagrodę. Wcześniej kurs i egzamin

  Jakub Kwiecień z Przysuchy odebrał nagrodę, skuter, który wygrał w konkursie organizowanym przez Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego. Wcześniej musiał zdać egzamin na prawo jazdy kategorii AM.

   

   

  Sam konkurs odbył się w październiku. Skierowany był do młodych osób, między czternastym a siedemnastym rokiem życia, które nie mają jeszcze prawa jazdy kat. AM. 0 Chcielibyśmy, żeby to się rozwijało, żeby ci młodzi ludzie, którzy wyjeżdżają na ulice skuterami posiadali odpowiednie kwalifikacje i posiadali odpowiednią wiedzę do tego, żeby się bezpiecznie poruszać po drogach – mówi Dariusz Piątek, dyrektor radomskiego WORD.

  Najlepiej z konkursowymi zadaniami poradził sobie Jakub Kwiecień z Przysuchy. Wygrał kurs prawa jazdy kategorii Am oraz skuter. Dwa tygodnie temu skończył kurs i zdał egzamin, teraz odebrał skuter. - Był trudniejszy od konkursu, bo trzeba było się nauczyć większego zakresu. No i tam był sam symulator, tutaj była prawdziwa jazda. Na symulatorze jest jednak bezpieczniej - mówi Jakub Kwiecień.

  Za dwa lata Jakub Kwiecień zamierza zdawać na prawo jazdy kategorii B, chce też zdobyć uprawnienia na wyższe kategorie motocyklowe. A teraz przetestował swój nowy skuter na placu manewrowym Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego

   

 • Dwa radomskie muzea z „Wierzbą”

  Ubiegłoroczna majówka zorganizowana w Muzeum Wsi Radomskiej, a także wydawnictwo muzeum J. Malczewskiego nagrodzone „Wierzbami”. To nagrody przyznawane przez samorząd Mazowsza.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej