Dzisiaj jest: 3 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery

Kolejny „wnuczek” zatrzymany przez radomskich policjantów

poniedziałek, 14 marzec 2016 11:40
Dział: Wiadomości
Autor 

Policjanci z wydziału d/w z przestępczością przeciwko mieniu Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zatrzymali kolejnego już mężczyznę podejrzanego o oszustwa metodą na tzw. wnuczka. 31-latek usłyszał 11 zarzutów oszustwa i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Decyzją sądu najbliższe miesiące spędzi w areszcie.

 

Funkcjonariusze Wydziału do Walki z Przestępczością Przeciwko Mieniu Komendy Miejskiej Policji w Radomiu zatrzymali 31-letniego mieszkańca Zgierza podejrzanego o oszustwa metodą na tzw. wnuczka. Jest to już kolejna osoba, która w związku z tymi przestępstwami w ostatnich dniach wpadła w ręce radomskich policjantów. Do zatrzymania mężczyzny doszło dzięki skrupulatnej i intensywnej pracy funkcjonariuszy zajmujących się sprawą. Schemat działania oszustów był podobny. Jako pierwsza do potencjalnej ofiary dzwoniła osoba przedstawiająca się jako rzekomy członek rodziny. Następnie, podczas kolejnego telefonu, dzwoniący mówił, że jest policjantem, często funkcjonariuszem CBŚ, który bierze udział w akcji, mającej na celu zatrzymanie oszustów. Potem sprawca starał się nakłonić swoje ofiary do przekazania im swoich oszczędności. Zatrzymany przez policjantów 31-latek większość czasu przebywa za granicą i to stamtąd wykonywał połączenia do osób starszych. W ten sposób, w 2014 i 2015 roku, na terenie Radomia, a także w innych miastach naszego kraju oszukał starsze osoby na kwotę ok. 300 tys. złotych. Mężczyzna już usłyszał 11 zarzutów oszustwa i udziału w zorganizowanej grupie przestępczej. Sąd przychylił się do wniosku śledczych i zadecydował o zastosowaniu wobec niego tymczasowego aresztu. Policjanci prowadzą kolejne czynności w tej sprawie. Justyna Leszczyńska KMP Radom

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • W Radomiu pojawiły się nowe znaki...dla pieszych

  Uwaga piesi. W Radomiu pojawiły się nowe znaki „Stop wypadkom-zachowaj ostrożność”. Znaki ustawiono przy przejściach dla pieszych z inicjatywy radomskiej policji. Inicjatywa ważna i potrzebna bo tylko w miniony poniedziałek, piesi w Radomiu popełnili aż 70 wykroczeń.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej