Dzisiaj jest: 11 Sierpnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Luiza, Zuzanna, Włodzimierz

Dotacje na imprezy duże i małe

piątek, 11 marzec 2016 15:01
Dział: Wiadomości
Autor 

Urząd Miejski wyda w tym roku 150 tysięcy złotych na organizację imprez sportowych i rekreacyjnych. Dzięki temu oferta gminy dla mieszkańców ma stać się bardziej atrakcyjna.

Dotacje otrzyma ponad 20 stowarzyszeń. Zorganizują one imprezy międzynarodowe, ogólnopolskie i lokalne, w różnych kategoriach wiekowych. Z jednej strony są to na przykład Czwartki Lekkoatletyczne, adresowane do dzieci. Z drugiej - zapaśniczy Memoriał Władysława Miazia, czyli impreza rangi Pucharu Polski kadetów. Ale wszystkie te imprezy mają szczególne znaczenie dla gminy.

- Pieniędzy w tym roku było do podziału dwa razy więcej niż przed rokiem. Wtedy mieliśmy 75 tysięcy, teraz dwa razy tyle - Rafał Czajkowski, sekretarz miasta. - Kryteriów było kilka. Jedno z głównych to zasięg i wartość promocyjna imprezy. Ale liczył się też wkład własny organizatora.

Największą dotację otrzyma Aeroklub Radomski, który zorganizuje Mistrzostwa Świata w akrobacji samolotowej. W tym przypadku wsparcie finansowe gminy wyniesie 35 tysięcy złotych.

- Bo w tym przypadku skala imprezy i jej zasięg są największe – podkreśla Rafał Czajkowski.

Wspomniane dotacje to nie jedyne źródło pieniędzy na organizację imprez. Na przykład zawody sportowe Szkolnego Związku Sportowego finansowane są przez gminę z osobnego puli.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mistrzowie sportu z powiatu

  Władze powiatu nagrodziły najlepszych sportowców i trenerów w 2017 roku. Wyróżnienia otrzymali też zasłużeni działacze i szkoły, biorące udział w igrzyskach Szkolnego Związku Sportowego.

 • Dopłaty, czy większe opłaty? Dyskusja na temat opłat za obiekty sportowe

  Budżet Radomia został uchwalony, ale wciąż trwają dyskusje na temat wprowadzonych zmian. Kluby sportowe alarmują, że muszą teraz płacić znacznie więcej za wynajem obiektów MOSiR.

 • Pieniądze na sport talentów

  Urząd Miejski podzielił pieniądze na szkolenie sportowców w kategoriach młodzieżowych. Gmina wyda na ten cel 1 700 000 złotych. To o 100 tysięcy więcej niż przed rokiem.

 • Pobiegnie, żeby uczcić 100-lecie Odzyskania Niepodległości

  Łukasz Pochylski, żołnierz z Radomia chce zdobyć Kryształową Koronę Maratonów Świata. Ten cel radomianin postawił sobie z okazji 100-lecia Odzyskania Niepodległości i 100-lecia Polskiego Lotnictwa Wojskowego.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej