Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2021    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Są chętni na bilety lotnicze? Popularny Gdańsk

czwartek, 10 marzec 2016 18:18
Dział: Wiadomości
Autor 

Są chętni na bilety lotnicze z Radomia. Sprzedaż ruszyła 1 marca i w tym dniu strona internetowa linii SprintAir, które będą realizowały połączenia miała rekordową ilość wejść. Zarząd portu zapowiada rozbudowę siatki połączeń, a prezydent miasta mówi o konieczności znalezienia inwestora.

Czasami niemalże puste pokłady samolotów. Święcąca pustkami hala odlotów i przylotów. Pierwsze połączenia uruchomione z radomskiego lotniska na Sadkowie nie cieszyły się – ujmując delikatnie - dużą popularnością. Ale to ma być teraz pieśń przeszłości. Radomski port rozpoczyna nowy rozdział. - Mam nadzieję, że uruchomienie siatki połączeń linii SprintAir będzie przełomowym momentem. Taką drugą szansą, którą lotnisko wykorzysta – mówi Radosław Witkowski, prezydent Radomia. Pierwsze sygnały dotyczące możliwości wykorzystania tej szansy są optymistyczne. 1 marca ruszyła sprzedaż biletów na połączenia, które ma realizować nowy partner spółki - linie lotnicze SprintAir. Idzie dobrze – mówią władze portu. - Pierwszego dnia sprzedaży SprintAir odnotował największe zainteresowanie stroną internetową w historii. W ciągu paru godzin sprzedano 150 biletów. Także oni są zadowoleni i my jesteśmy zadowoleni - informuje Dorota Sidorko, prezes Portu Lotniczego w Radomiu. Tym bardziej, że sprzedawane są kolejne bilety, a sprzedaż jest na poziomie – jak mówią władze spółki – zadowalającym. Jak informowaliśmy, chętni mogą kupować bilety na rejsy z Radomia do Gdańska, Wrocławia, Pragi i Berlina. Jeden z kierunków cieszy się szczególnie dużą popularnością. - Ponad połowa ze sprzedanych do tej pory biletów, to bilety do Gdańska – dodaje Dorota Sidorko. Najtańszy bilet na rejs krajowy można kupić za 99 złotych, najtańszy na lot zagraniczny – za 149 złotych. Spore zainteresowanie biletami cieszy, ale już po ogłoszeniu nowej siatki połączeń pojawiły się komentarze o potrzebie lotów między innymi do Londynu. Władze spółki – jak mówią – dopinają kwestię tego połączenia. - Jestem zwolennikiem tego, żeby mówić o czymś jak jest już to dopięte na ostatni guzik – mówi prezes radomskiego portu. - Myślę że uda się dopiąć ten Londyn i może też inne połączenia. Żeby to lotnisko żyło i funkcjonowało – dodaje Dorota Sidorko. Żeby jednak biznes się kręcił, lotnisko musi być rozbudowane. Władze protu maja biznesplan do 2025 roku, zakładający tę rozbudowę, czyli między innymi przedłużenie pasa startowego. Na inwestycje potrzeba około 100 milionów złotych. Prezydent Radomia liczy na to, że w rozwój lotniska zaangażuje się prywatny inwestor. - W połowie roku rozpoczniemy emisję akcji, na które będziemy poszukiwali inwestora. Mam nadzieję, że znajdziemy partnera, który będzie z nami rozwijał radomskie lotnisko – mówi Radosław Witkowski. Pierwszy lot realizowany z Radomia przez linie lotnicze SrpintAir odbędzie się 18 kwietnia. Pasażerowie będą latali w 33-osobowych samolotach typu Saab 340.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • Adam Bielan: mamy opóźnienie i w przejęciu lotniska przez PPL

  Wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan, zaniepokojony jest – jego zdaniem – opieszałością zarządu spółki Port Lotniczy Radom w kwestii współpracy z Przedsiębiorstwem Państwowe Porty Lotnicze. Ta opieszałość – zdaniem marszałka Bielana – może spowodować problemy z przejęciem przez PPL lotniska na Sadkowie i zakłócić harmonogram jego przebudowy.

 • Modlin komentuje rekomendację Radomia

  „To kampania samorządowa lub żart primaaprilisowy” - tak audyt firmy ARUP według którego lotnisko w Radomiu a nie w Modlinie jest korzystniejszym wyborem dla PPL jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie, komentuje Marek Miesztalski, przewodniczący rady nadzorczej spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin.

 • PPL wybuduje radomskie lotnisko od nowa?

  Ponad 900 milionów złotych w dwóch etapach, planuje zainwestować w rozbudowę lotniska na Sadkowie w Radomiu, Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. Plany mają związek z audytem jaki przeprowadziła – na zlecenie PPL - brytyjska firma ARUP. Z audytu wynika, że to lotnisko w Radomiu jest zdecydowanie lepszym wyborem jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie niż Modlin. Ale radomskie lotnisko trzeba wybudować praktycznie od nowa.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej