Dzisiaj jest: 30 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Justyna, Andrzej, Konstanty

Krytykują plany dotyczące lotniska i Tempo 30

czwartek, 10 marzec 2016 18:15
Dział: Wiadomości
Autor 

Plany dotyczące rozwoju lotniska są mało realne – twierdzą członkowie Radomskiego Samorządu Obywatelskiego. RSO krytykuje nie tylko biznesplan lotniska, ale i strefę Tempo 30. Przede wszystkim wprowadzenie tej strefy na ul. Sienkiewicza.

Nowy biznesplan lotniska cywilnego na Sadkowie został przedstawiony radnym na ostatniej sesji. Z jego założeniami nie zgadza się radny Radomian Razem, Kazimierz Woźniak. - Uważamy, że to nowe opracowanie jest zbiorem pobożnych życzeń – mówi Kazimierz Woźniak, radny Radomian Razem. Biznesplan krytykuje także Jarosław Kowalik z Radomskiego Samorządu Obywatelskiego. Przede wszystkim w zakresie planowanego ruchu pasażerskiego. - Nie przyciągniemy pasażerów z dużych miast, bo tamtejsze połączenia są dużo bogatsze. Ich lotniska oferują samoloty z dużo większymi możliwościami – mówi Jarosław Kowalik. Samorządowcy zwrócili także uwagę na wciąż nierozstrzygniętą sprawę zakupu przez poprzedni zarząd portu lotniczego przejścia granicznego. - Jeżeli nie otrzymamy zwrotu prawie 4 milionów złotych z budżetu państwa za uruchomienie przejście granicznego, to oczekujemy od prezydenta Radomia, że skieruje pozew przeciwko poprzednim władzom spółki – mówi Kazimierz Woźniak. Podczas konferencji krytyka spadła także na strefą Tempo 30. Przede wszystkim na wprowadzenie tej strefy na ulicy Sienkiewicza. Chodzi o skrzyżowania równorzędne. - Nawet doświadczeni kierowcy mają problemy z poruszaniem się na tych skrzyżowaniach. Jeżeli wyjadą na takie skrzyżowanie samochody z czterech stron, to robi się sytuacja patowa – dodaje Kazimierz Woźniak. Za strefę Tempo 30 dostało się Miejskiemu Zarządowi Dróg i Komunikacji. - MZDiK traktuje wszystkich jednakowo. Jeżeli na 10 tysięcy kierowców trafi się jeden idiota, to trzeba pod tego idiotę zmieniać wszystkie przepisy – mówi Jarosław Kowalik. Jarosław Kowalik zarzucił MZDIK także brak dbałości o zdrowie mieszkańców Radomia. Stwierdził, że zwolnienie ruchu samochodowego powoduje o wiele większą emisję spalin. Samorządowcy zapowiedzieli zwrócenie się do prezydenta miasta o weryfikację strefy Tempo 30 w Radomiu.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Uczczono 513 rocznice Konstytucji Nihil Novi

  W Radomiu uczczono 513 rocznicę uchwalenia Konstytucji Nihil Novi. Na skwerze Unii Radomsko-Wileńskiej odbył się piknik historyczny, a na wiwat zagrzmiały radomskie działa.

 • W niedzielę zagrzmią radomskie armaty

  W niedzielę 27 maja z okazji 513 rocznicy uchwalenia w Radomiu Konstytucji Nihil Novi, ponownie zagrzmią radomskie armaty, stojące przy ulicy Wałowej. Strzały z armat będą częścią pikniku historycznego, który odbędzie na skwerze Unii Polsko-Wileńskiej.

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • MZDiK zamknie ulicę Wernera

  Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Szarych Szeregów, Mireckiego i Wernera. Przebudowa pociąga za sobą utrudnienia w ruchu. I na takie utrudnienia od poniedziałku będą musieli przygotować się kierowcy. Dal ruchu zostanie zamknięta ulica Wernera, na odcinku od hal mięsnych do skrzyżowania.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej