Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Niepełnosprawny walczy o drogę. „Trzeba poczekać”

środa, 09 marzec 2016 16:43
Dział: Wiadomości
Autor 

Nieutwardzone drogi stanowią nierzadko niemałe przeszkody. Dla niepełnosprawnych to czasem przeszkody nie do pokonania. Pan Dominik mieszka przy jednej z takich dróg. Jak mówi, władze miasta obiecały, że drogę wyremontują. - Trzeba jeszcze poczekać – twierdzi magistrat.

Pan Dominik ma 30 lat. Od urodzenia cierpi na czterokończynowe porażenie mózgowe. Ma niedowład kończyn dolnych i górnych. Pracuje w domu jako analityk internetowy. Może poruszać się tylko na wózku. Korzysta także ze specjalnej windy kiedy chce zjechać na dół. Problem, i to duży pojawia się w momencie kiedy pan Dominik chce wyjechać nieco dalej od domu. - Jak nie pada śnieg czy deszcz, to jest trochę lepiej, doły są mniejsze. Jak się po tym jeździ, to czuję się jakbym jeździł po poligonie – mówi Dominik Bzducha. Ulica Równoległa, przy której mieszka między innymi pan Dominik wraz z rodzicami jest nieutwardzona. W czasie opadów śniegu czy deszczu jej stan dramatycznie się pogarsza. - To jest jedno wielkie bajoro. Dorosły człowiek boi się chodzić. Nie mówię już o synu, który sam nigdzie nie wyjdzie – dodaje Marek Bzducha, ojciec Dominika. Jak mówi pan Marek Bzducha, mieszkańcy ulicy Równoległej na jej remont czekają już kilka lat. - Czekamy od 2013, a już na pewno od 2014 roku. Są zrobione plany. Wykonano wszelkie pomiary. Były także obietnice. Pan prezydent obiecał, że jeśli w 2015 roku nie będzie ulicy, to on nie nazywa się Frysztak – mówi Marek Bzducha. Niestety, wiceprezydent przebywa na urlopie. Dlatego nie mogliśmy zapytać go o ulicę Równoległą. W imieniu władz wypowiada się za to Katarzyna Piechota-Kaim z zespołu prasowego Urzędu Miejskiego. Ulica Równoległa i przecinająca ją ulica Ludowa są w planie tak zwanych inwestycji czynowych. - Komitet budowy ulicy Ludowej swego czasu rozszerzył jej budowę o odcinek od ulicy Mazowieckiej do ulicy Gałczyńskiego. Tym samym wzrosły koszty budowy tej ulicy - mówi Katarzyna Piechota-Kaim z zespołu prasowego Urzędu Miejskiego w Radomiu. Koszty wzrosły do ponad 800 tysięcy złotych. Ulica Równoległa będzie budowana, ale w ramach inwestycji na ulicy Ludowej. Ta ostatnia będzie realizowana etapami. - Pierwszy etap to budowa odcinka od ulicy Mazowieckiej do ulicy Równoległej. Kolejny etap obejmie odcinek od ulicy Równoległej do ulicy Słowackiego wraz z ulicami Równoległą i Tuwima – wyjaśnia Katarzyna Piechota-Kaim. Pozwolenie na budowę dotyczące ulicy Ludowej jest ważne do 2017 roku. Drugi etap budowy bezpośrednio dotyczący ulicy Równoległej znalazł się na liście rezerwowej. Magistrat zapewnia, że inwestycja będzie realizowana jak tylko znajdą się oszczędności w budżecie miasta.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Trwają roboty drogowe na ulicy Struga

  Uwaga kierowcy i piesi. Na ulicy Struga w pobliżu skrzyżowania z ulicą 25 Czerwca trwają roboty drogowe prowadzone przez Wodociągi Miejskie. Prace spowodowały utrudnienia w ruchu, a także nową jego organizację.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej