Dzisiaj jest: 10 Sierpnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Borys, Bogdan, Wawrzyniec

Plany PGZ. Jest nowy dyrektor

poniedziałek, 07 marzec 2016 17:12
Dział: Wiadomości
Autor 

Dariusz Wójcik został dziś oficjalnie nowym dyrektorem siedziby Polskiej Grupy Zbrojeniowej w Radomiu. PGZ potwierdza uruchomienie w Radomiu Centrum Innowacyjności oraz Centrum Szkoleń i Rozwoju dla spółek PGZ.

Choć Dariusz Wójcik dyrektorem siedziby Polskiej Grupy Zbrojeniowej jest od 1 marca, to dopiero dziś został oficjalnie przedstawiony przez prezesa PGZ Arkadiusza Siwko. Zdaniem prezesa Siwko, zatrudnienie Dariusza Wójcika to także sygnał, że PGZ zostaje w Radomiu. - Po raz kolejny jednoznacznie oświadczam, że Radom jest stolicą polskiego przemysłu zbrojeniowego. Jest stolicą prawdziwą, a nie teoretyczną – mówi Arkadiusz Siwko, prezes Zarządu Polskiej Grupy Zbrojeniowej w Radomiu. Prezes Arkadiusz Siwko potwierdził także informację, którą podaliśmy już pod koniec lutego, że PGZ uruchomi w Radomiu Centrum Innowacyjności. - Będzie to centrum, które będzie skupiało w sobie myśl techniczną i intelektualną. Będzie skupiało także prace związane z przygotowaniem innowacyjnych projektów i produktów dla polskiego przemysłu zbrojeniowego - dodaje Arkadiusz Siwko. PGZ uruchomi także w Radomiu Centrum Szkoleń i Rozwoju dla wszystkich spółek wchodzących w skład holdingu. Szkolenia mają ruszyć w ciągu kilku tygodni. Centrum Innowacyjności będzie się mieściło najprawdopodobniej w starych budynkach Fabryki Broni przy ulicy 1905-go Roku. - Mamy wiele pomysłów na to, żeby grupa była obecna w naszym mieście i w regionie. Chcę podziękować za to, że centra będą uruchomione w Radomiu. To jest ważny sygnał dla tych wszystkich oponentów, którzy mówią, że się nie uda. My pokażemy, że się uda – mówi Wojciech Skurkiewicz, poseł PiS. Obecny na konferencji poseł PiS Marek Suski odniósł się także do deklaracji poprzedniego Zarządu PGZ, dotyczących rozwoju siedziby holdingu w Radomiu. Zaprzeczył, że takie plany były. - Kiedy przejęliśmy kontrolę nad PGZ, to w szafach nie było żadnych planów rozwoju tego centrum. Była umowa podpisana na 2 lata. Tak naprawdę żadne działania nie zostały podjęte, żeby PGZ była osadzona na stałe w Radomiu – mówi Marek Suski, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Prezes PGZ, potwierdzając słowa posła Suskiego, ujawnił jeszcze, że poprzedni Zarząd PGZ planował inwestycje za granicą. - Nie znaleźliśmy tutaj daleko idących planów obecności PGZ w Radomiu, ale za to znaleźliśmy oferty nabycia domu pod siedzibę PGZ w Rio de Janeiro – mówi Arkadiusz Siwko. Prezes PGZ Arkadiusz Siwko zapowiedział także, że wkrótce grupa rozpocznie przyjmowanie nowych pracowników. Za rekrutację będzie odpowiedzialny nowy dyrektor radomskiej siedziby PGZ Dariusz Wójcik.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radni PO: "Mieszkanie Plus to klapa"

  Radni Platformy Obywatelskiej chcą żeby miasto odzyskało tereny przy ulicy Tytoniowej przekazane do potrzeb rządowego programu Mieszkanie plus. Radni PO przygotowują specjalną uchwałę, w której będą chcieli przekazania tej działki spółce Administrator pod budowę tanich mieszkań pod wynajem w ramach Towarzystw Budownictwa Społecznego.

 • Konwoje wstydu jadą przez Polskę. Szybka reakcja prezesa PiS

  Po całej Polsce jeżdżą tzw. „konwoje wstydu”, które informują Polaków o nagrodach finansowych jakie otrzymali ministrowie rządu premier Beaty Szydło. Konwój pojawił się także w Radomiu. Chyba spełnił swoją rolę bo Jarosław Kaczyński, prezes PiS zapowiedział oddanie przez ministrów otrzymanych nagród na rzecz... Caritas.

 • Czy PGZ wybuduje nową siedzibę w Radomiu?

  „ Nowa siedziba Polskiej Grupy Zbrojeniowej w Radomiu jest jak Yeti. Wszyscy o niej mówią a nikt jej nie widział” - tak prezydent Radosław Witkowski komentuje – jego zdaniem – brak widocznych działań PGZ w sprawie budowy swojej nowej siedziby w Radomiu.

 • Oświadczenie PiS

  Oświadczenie parlamentarzystów PiS Ziemi Radomskiej w sprawie przebudowy Wojska Polskiego:

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej