Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin

Dwie godziny rozmów. Bez porozumienia

poniedziałek, 07 marzec 2016 17:07
Dział: Wiadomości
Autor  Julia Grzesiak

Ciąg dalszy sporu o targowisko przy ulicach Nowogrodzkiej i Czachowskiego. Dziś z kupcami spotkali się wiceprezydent Frysztak, radni oraz prezesi radomskich targowisk.

Miało być szybko i sprawnie. Na spotkanie kupców zaprosił wiceprezydent Konrad Frysztak. Jak mówił podczas dyskusji: - Dziś pytanie, dziś odpowiedź. Było głośno i nerwowo. Na spotkaniu obecni byli mieszkańcy bloków z ulic Czachowskiego i Nowogrodzkiej, kupcy z targowiska, radni, przedstawiciele Straży Miejskiej i prezesi radomskich targowisk. Ci ostatni przypomnieli, że wolne miejsca na innych targowiskach są, ale pod pewnymi warunkami. - Nasze warunki to legalnie prowadzona działalność gospodarcza, zgłoszenie do ewidencji, odprowadzony ZUS, odprowadzane podatki oraz zaświadczenie o niezaleganiu w ZUS – mówi Henryk Dudek, prezes spółki Feniks. W sumie wolnych jest około 150 miejsc. Ale kupcy nie godzą się na takie rozwiązanie. - Jest tam za mało miejsca na stargany, nie zmieszczę się w nowym miejscu – mówi Sławomir Panek, właściciel terenu. Kupcy od tygodnia protestują przeciwko podwyższonym opłatom i domagają się legalizacji targowiska przy ulicach Nowogrodzkiej i Czachowskiego. Jak mówi wiceprezydent, to niemożliwe. - Możemy mówić o legalizacji targowiska, ale nie tego, które jest na Czachowskiego i Nowogrodzkiej. Przeznaczenie tej działki jest zgoła odmienne – mówi Konrad Frysztak, wiceprezydent. Kupcy nie zamierzają składać broni. Zapowiedzieli, że będą się odwoływać do instytucji europejskich. - Napisaliśmy pismo do rzecznika praw konsumenta i jeszcze napiszemy do Strasburga – mówi Sławomir Panek. Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej, na terenie Radomia jest 13 targowisk, na których dozwolone jest prowadzenie handlu. Na tej liście nie ma placów przy ulicach Czachowskiego i Nowogrodzkiej. Uchwała podjęta ostatnio przez Radę Miejską wprowadziła podwyżki opłat na nielegalnych targowiskach o ponad 100 %.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

 • Rogatka Warszawska czeka na remont. Magistrat szuka pieniędzy

  Mural przedstawiający Dyzia marzyciela z wiersza Juliana Tuwima, zdobi jedną ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu. Autorką muralu jest Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Ostatnia konsultacja w sprawie inwestycji

  Radomski magistrat przygotowuje się do realizacji inwestycji pomiędzy ulicami Bema, Sowińskiego i Jasińskiego. O tym jak ma wyglądać ten teren na osiedlu XV-lecie przedstawiciele magistratu chcą porozmawiać w czwartek 26 kwietnia z mieszkańcami osiedla. Inwestycja ma się rozpocząć jeszcze w tym roku.

 • Przebudowa alei Wojska Polskiego niezagrożona?

  „PiS niepotrzebnie straszy mieszkańców. Przetarg na przebudowę alei Wojska Polskiego jest niezagrożony” - tak wiceprezydent Radomia Konrad Frysztak komentuje „rewelacje” przedstawicieli radomskiego Prawa i Sprawiedliwości, że miasto mimo podpisania umowy na dofinansowanie, nie jest gotowe na ogłoszenie przetargu na przebudowę alei Wojska Polskiego.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej