Dzisiaj jest: 6 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Mikołaj, Emilian, Leontyna
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Muzycy dla Magdy. Tym razem rockowo

środa, 18 marzec 2015 16:15
Dział: Wiadomości
Autor 

W piątek w klubie Strefa G2 odbędzie się kolejny koncert na rzecz chorej na raka trzustki Magdy Swat. Zagra legenda polskiej sceny pankrockowej – zespół The Bill, czeski The Snuff oraz warszawska Metka.

W 2013 roku u Magdy Swat zdiagnozowany został rak trzustki. Magda nie poddaje się i walczy o swoje życie. To bardzo droga walka - Magda leczy się w Niemczech, szansą są dla niej są specjalistyczne, ale bardzo kosztowne szczepionki. Miesięczne koszty sięgają 20 tysięcy złotych. Magdy sprzedała już cenniejsze meble, wzięła także kredyt. Ale to nadal mało. Nie stać jej na tak kosztowne leczenie. Dlatego od miesięcy stara się prowadzić zbiórkę korzystając z pomocy m. in. radomskich zespołów.

- W Radomiu do tej pory spotyka się to z bardzo pozytywnym oddźwiękiem, ponieważ już kolejne zespoły włączają się w akcję dla mnie. Rak trzustki jest jak wiadomo śmiertelną chorobą i rzadko zdarza się żeby ktoś z tej choroby wyszedł. Widzę, że ludzie bardzo chętnie mi pomagają – opowiada Magda Swat.

W gronie osób wspierających Magdę jest m. in. Albert Małek, organizator koncertów.

- Ogromne dzięki w kierunku pana Alberta, bo to on jest organizatorem tej imprezy, która odbędzie się w piątek - mówi Magda.

Ale do wielu zespołów i osób Magda próbuje dotrzeć sama – wyszukuje je w internecie, nawiązuje znajomości.

- Sama osobiście docieram do tych zespołów, proszę je, najczęściej piszę do nich na Facebooku, i spotykam się z szalenie pozytywnym oddźwiękiem, ponieważ najczęściej się zgadzają. Tutaj oddźwięk był naprawdę spory.

W najbliższym koncercie, w piątek, dla Magdy zagra legenda polskiej sceny punkrockowej, pochodzący z Pionek zespół The Bill.

- Nie musieliśmy być urabiani w jakikolwiek sposób przekonywani, miło jest pomóc. Świat goni nas, jesteśmy zabiegani, zalatani, a w piątek będzie okazja żeby się zatrzymać i zrobić coś fajnego – mówi Darek „Kefir” Śmietanka z grupy The Bill.

The Bill wystąpi razem z czeską grupą The Snuff, z którą w tej chwili prowadzi trasę koncertową oraz warszawskim zespołem Metka – Wspólne jest to ze dosyć głośno szybko i ostro. Natomiast każdy zespół prezentuje inny gatunek muzyczny, zatem dla każdego coś miłego – zachęca Darek Śmietanka. Przedsięwzięcie wspierają także inni radomscy muzycy – m. in. Wojtek Owczarek z grupy IRA.

- Serdecznie wszystkich zapraszam na piątkowy koncert zespołów The Bill, The Snuff i Metka – zachęca Wojtek Owczarek.

Koncert dla Magdy odbędzie się w piątek, w klubie strefa G2. Początek o godzinie 19.00. Bilety można kupić m. in. w Strefie G2, Cafe Pod Kasztanami, VideoFox, oraz także przed samym koncertem.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej