Dzisiaj jest: 3 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Błażej, Hipolit, Oskar
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

„Tydzień godnego porodu” w Radomiu

sobota, 05 marzec 2016 14:59
Dział: Wiadomości
Autor 

Warsztaty o prawach mam, rozmowy o emocjach towarzyszących przy porodzie i inne akcje zaplanowano w ramach „Tygodnia godnego porodu” który odbędzie się w Radomiu.

Radom znalazł się w gronie wielu miast w kraju, w których odbędzie się „Tydzień godnego porodu”. 8 i 10 marca w Szkole Radzenia i Rodzenia BeBa odbędą się spotkania dla zainteresowanych. - Udział mogą wziąć wszystkie kobiety. Te, które planują mieć dziecko, panie w ciąży, kobiety, które już urodziły. Będziemy mówić o standardach okołoporodowych - informuje Renata Marszałek ze szkoły BeBa.

Podczas spotkań, które odbędą się 8 i 10 marca, omawiane będą między innymi prawa mam. Zaplanowano też rozmowy o emocjach jakie towarzyszą rodzicom przy porodzie. Nie zabraknie niespodzianek. - Będą konkursy z nagrodami. Mamy, które będą chciały, będą mogły pomalować brzuszki. Zaplanowaliśmy rozmowy z gośćmi, położnymi i innymi ekspertami - wylicza Renata Marszałek.

Spotkania w przyszły wtorek i czwartek rozpoczną się o godzinie 16.30. Natomiast w sobotę, od 11.30 trwać będzie kiermasz dla całych rodzin. Kiermasz odbędzie się w Domu Kultury Ustronie. Wstęp na wszystkie akcje organizowane w ramach radomskiego „Tygodnia godnego porodu” jest wolny. Zainteresowani udziałem w spotkaniach mogą zgłaszać się wcześniej telefonicznie pod numerem 570 236 920. Akcja realizowana jest w ramach kampanii „Rodzę – Mam prawa”, którą koordynuje Fundacja Rodzić po Ludzku.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Tornister pełen uśmiechów

  Trwa zbiórka przyborów szkolnych w ramach prowadzonej co roku przez Caritas Diecezji Radomskiej akcji „Tornister pełen uśmiechów”. Przygotowane wyprawki szkolne rozdawane będą dzieciom z rodzin najbardziej potrzebujących.

 • Uważajmy na dzieci podczas Air Show

  Uwaga rodzice, którzy będą chcieli wybrać się ze swoimi pociechami na Air Show. Urząd Miejski w Radomiu organizuje akcję „dziecko”, mającą na celu zapewnienie bezpieczeństwa najmłodszym.

 • Siła w precyzji. Siła w pomaganiu

  W piątek wieczorem nad zalewem na Borkach odbył się koncert charytatywny pod hasłem: „Siła w precyzji. Siła w pomaganiu”. Celem było promowanie opieki zastępczej. A przy okazji prowadzona była zbiórka pieniędzy na rzecz dzieci objętych taką opieką.

 • Nie chcą posyłać dzieci do 1 klasy

  Prawie 1200 i liczba cały czas rośnie. Chodzi o liczbę wniosków do poradni psychologiczno-pedagogicznej o zbadanie gotowości sześciolatków pod kątem rozpoczęcia nauki w pierwszej klasie. Wielu rodziców nie chce posyłać dzieci w tym wieku do klas pierwszych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej