Dzisiaj jest: 13 Sierpnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Diana, Hipolit, Maksym

PO ocenia rząd Beaty Szydło

piątek, 04 marzec 2016 17:17
Dział: Wiadomości
Autor 

Radomska Platforma Obywatelska podsumowuje 100 dni rządów PiS i wystawia premier Beacie Szydło Słabą ocenę. O niespełnionych obietnicach PiS mówiła dziś posłanka PO, Anna Białkowska. .

Ostatnio modne teczki, więc podsumowanie rządów Beaty Szydło – w teczkach. A w nich m.in. obietnice wyborcze - w tym obniżenie wieku emerytalnego, podniesienie kwoty wolnej od podatku, wzrost stawki godzinowej, zmiany podatkowe oraz program 500+. Jak mówi poseł Anna Białkowska, z tej listy na razie PiS zrealizował tylko program 500+, a i ten z wadami. - Przed wyborami pani premier B. Szydło mówiła, że po 500 złotych dostanie każde dziecko w rodzinie. Po wyborach, zgodnie z ustawą, już nie dostaje każde dziecko – mówi Anna M. Białkowska, posłanka PO. A. Białkowska przypomina też, że matki samotnie wychowujące dziecko nie dostaną na nie dodatkowych pieniędzy, jeśli dochód w takiej rodzinie przekracza 800 złotych na osobę. Zdaniem Anny Białkowskiej, rząd zamiast realizować to, co obiecał skupił się na innych działaniach. Posłanka wymienia zamieszanie wokół Trybunału Konstytucyjnego, ustawę o połączeniu funkcji prokuratora i Ministra Sprawiedliwości czy powołanie Antoniego Macierewicza na Ministra Obrony, choć na to stanowisko miał być powołany Jarosław Gowin. Przy okazji Anna Białkowska mówi też o tzw. komisji smoleńskiej i wynagrodzeniach dla jej członków. - W „komisji smoleńskiej” będzie docelowo sześćdziesięciu członków. Teraz jest dwudziestu jeden plus czterech zagranicznych. I każdy z nich pobiera 20 tys złotych miesięcznie. Tworzą się miliony – mówi Anna Białkowska. Jak przekonuje posłanka, Platforma Obywatelska będzie starała się kontrolować poczynania rządu i będzie oceniała wyniki prac ekipy PiS.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
TV Dami

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • PO pracuje nad programem „Polska seniora”

  Godne życie, zdrowe życie, aktywne życie – na tych trzech filarach Paltforma Obywatelska chce oprzeć program „Polska Seniora”. Jego założenia konsultowane są w środowiskach seniorów. W Radomiu o programie „Polska seniora opowiadały posłanki PO:Anna Białkowska, Marzena Okła-Drewnowicz, Agnieszka Kołacz-Leszczyńska i Anna Wasilewska.

 • Radni PO: "Mieszkanie Plus to klapa"

  Radni Platformy Obywatelskiej chcą żeby miasto odzyskało tereny przy ulicy Tytoniowej przekazane do potrzeb rządowego programu Mieszkanie plus. Radni PO przygotowują specjalną uchwałę, w której będą chcieli przekazania tej działki spółce Administrator pod budowę tanich mieszkań pod wynajem w ramach Towarzystw Budownictwa Społecznego.

 • Radosław Witkowski z poparciem PO i Nowoczesnej

  Prezydent Radomia Radosław Witkowski, otrzymał poparcie Koalicji Obywatelskiej w tegorocznych wyborach prezydenckich. Koalicję Obywatelską stworzyły Platforma Obywatelska i Nowoczesna. Kandydatką na wiceprezydenta Radomia jest Katarzyna Kalinowska, szefowa radomskich struktur Nowoczesnej.

 • Konwoje wstydu jadą przez Polskę. Szybka reakcja prezesa PiS

  Po całej Polsce jeżdżą tzw. „konwoje wstydu”, które informują Polaków o nagrodach finansowych jakie otrzymali ministrowie rządu premier Beaty Szydło. Konwój pojawił się także w Radomiu. Chyba spełnił swoją rolę bo Jarosław Kaczyński, prezes PiS zapowiedział oddanie przez ministrów otrzymanych nagród na rzecz... Caritas.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej