Dzisiaj jest: 4 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Rowerem do szkoły. Są nowe stojaki

czwartek, 19 marzec 2015 09:20
Dział: Wiadomości
Autor 

200 nowych stojaków rowerowych montowanych jest przy radomskich szkołach. Bo dzieci bardzo lubią dojeżdżać rowerem na lekcje – wyjaśnia magistrat.

Są też i przed samym Urzędem Miejskim przy ulicy Kilińskiego. Radomski magistrat od kilku lat montuje stojaki rowerowe. W 2009 roku realizował projekt „Rowerem do szkoły”. Potem był „Ustaw swój stojak”. W ramach tych akcji i przy radomskich szkołach i w miejscach wskazanych przez samych rowerzystów zamontowano ponad 450 stojaków rowerowych.

- Zainteresowanie stojakami jest wciąż duże, więc zaplanowano kontynuację projektu. Aktualnie montowanych jest kolejnych 200 stojaków – informuje Katarzyna Piechota-Kaim.

Nowe stojaki są montowane przy szkołach. Jak tłumaczy magistrat – dzieci chętnie przyjeżdżają na lekcję rowerami.

- Oprócz tego w szkołach, przy których zamontowano stojaki odbyły się szkolenia na temat bezpiecznej jazdy na rowerze – dodaje Katarzyna Piechota-Kaim.

Do tej pory władze miasta sfinansowały montaż ponad 650 stojaków rowerowych.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Wystawa rowerów. Będzie nowe muzeum w Radomiu?

  Patrząc na eksponaty z XIX w., trudno sobie wyobrazić, że jazda rowerem była wówczas przyjemnością. Odwiedziliśmy wystawę o rowerowej historii Radomia i nie tylko. Organizatorzy chcą, żeby ekspozycja przyczyniła się do powstania pierwszego w kraju Muzeum Polskich Rowerów.

 • Zimowa przerwa. Rower Miejski wróci w kwietniu

  Od piątku nie będzie można wypożyczać rowerów w systemie roweru miejskiego. To zimowa przerwa. W ciągu siedmiu miesięcy tego roku rower miejski wypożyczono ponad 150 tysięcy razy.

 • Nowa stacja systemu Radomskiego Roweru Miejskiego

  To dwudziesta siódma stacja w systemie. Znajduje się przy firmie ITM. Jest pierwszą stacją roweru miejskiego w dzielnicy Potkanów.

 • Montują stacje rowerowe. Start 1 kwietnia

  Trwa montaż stacji w systemie Roweru Miejskiego. System zacznie działać 1 kwietnia. Radomianie będą mieli do dyspozycji 250 rowerów rozlokowanych na 25 stacjach.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej