Dzisiaj jest: 15 Sierpnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Napoleon, Stefan
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Radiolodzy zostają w szpitalu

poniedziałek, 29 luty 2016 17:13
Dział: Wiadomości
Autor 

Jest porozumienie pomiędzy lekarzami radiologami, a władzami szpitala. To znaczy, że lekarze zostają w pracy, a pacjenci mogą spać spokojnie – mówi dyrekcja.

 

Lekarze zostają, nie ma już powodów do obaw. A były. Bo – jak informowaliśmy – 9 lekarzy radiologów nie zgodziło się na wydłużenie czasu pracy o 2,5 godziny. Tym samym istniało zagrożenie, że od 1 marca szpital zostanie bez radiologów. Lecznica ogłosiła nawet konkurs dla firm zewnętrznych, zainteresowanych świadczeniem usług radiologicznych w szpitalu. Na wypadek gdyby negocjacje zakończyły się fiaskiem. Ale udało się dogadać. - Trudna to była sprawa, dość długo trwały negocjacje, ale jakoś się dogadaliśmy – mówi Marek Pacyna, dyrektor Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Jak dokładnie? Tego dyrektor nie zdradza. - Nie powiem na jakich warunkach. Tajemnic negocjacji nie zdradzę – twierdzi. Jak dodaje dyrektor, trzech radiologów będzie pracowało w oparciu o umowę o pracę. Sześciu pozostałych zgodziło się na umowy cywilnoprawne. Jak mówi Marek Pacyna, lekarze musieli nieco złagodzić swoje żądania, także i szpital. Dodaje też, że koszt pracy lekarzy będzie dla lecznicy taki sam, jak przed wprowadzeniem zmian, i że lekarze nie otrzymali podwyżek. - Ale kto powiedział, że otrzymali podwyżki – odpowiada dyrektor na pytanie dziennikarzy. - Moim zdaniem nie otrzymali podwyżek. Pracują na innych zasadach – dodaje. Radiolodzy znaleźli się w grupie ponad 100 osób, które otrzymały wypowiedzenia zmieniające warunki pracy. Większość pracowników przyjęła nowe warunki. Radiolodzy nie, dlatego to z nimi dyrekcja prowadziła negocjacje. Warunków nie przyjęło także trzech fizjoterapeutów. Odchodzą z pracy, ale to odejście – jak zapewnia dyrektor - nie będzie negatywnie wpływało na jakość obsługi pacjentów. Konkurs dla firm zewnętrznych na świadczenie usług radiologicznych został już unieważniony.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Centrum Krwiodawstwa apeluje o krew

  Mówiliśmy o tym na początku lipca, ponawiamy apel teraz, choć sytuacja poprawiła się. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa apeluje o oddawania krwi. Najbardziej potrzebne są grupy minusowe.

 • Serca radomian. Nie każdy dba właściwie

  Wrzesień jest miesiącem poświęconym sercu. Lekarze chcą zwrócić uwagę na ten, najważniejszy organ i zaapelować o większą dbałość. Wiele osób nadal słabo dba o serce – mówią medycy z radomskiego szpitala.

 • Wydzielone miejsce dla pijanych pacjentów

  Pijani, brudni, brzydko pachnący i często awanturujący się pacjenci stanowią duży kłopot dla personelu i innych chorych szpitala. Dlatego w miejskim szpitalu dla takich pacjentów zostanie wydzielone osobne miejsce.

 • Nefrolodzy odchodzą. Co z pacjentami i oddziałem?

  Jedyny w mieście i okolicy oddział nefrologii zagrożony? Ordynator tego oddziału twierdzi, że tak. Dyrekcja szpitala uspokaja mówiąc, że sytuacja jest bezpieczna. Jest? 4 nefrologów chce odejść z pracy. Bez tych lekarzy na oddziale pozostanie 3 medyków.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej