Dzisiaj jest: 25 Września 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Aurelia, Władysław, Kamil

Posłowie PiS o 500+. „Będzie więcej dzieci”

poniedziałek, 29 luty 2016 17:02
Dział: Wiadomości
Autor  Julia Grzesiak

Program 500 + już od kwietnia w Radomiu. O jego założeniach na konferencji mówili posłowie Prawa i Sprawiedliwości. Poseł Marek Suski zadeklarował, że PiS będzie wspierał samorządy i monitorował wejście programu w życie.

 

Jak informowaliśmy, program 500 + ruszy 1 kwietnia. W Radomiu jego obsługą ma się zająć Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej. Dziś 500 + był głównym tematem konferencji parlamentarzystów Prawa i Sprawiedliwości. - Wniosek będzie można dostarczyć osobiście lub wysłać pocztą, a także mailowo. Wnioski będzie można składać od 1 kwietnia do 30 czerwca – mówi Anna Kwiecień, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Jak zapowiedzieli na konferencji posłowie, pierwsza transza pieniędzy już trafiła do Radomia. W sumie na wypłatę przeznaczone zostanie ponad 80 milionów złotych. Przynajmniej na początku. Jak przewiduje poseł Andrzej Kosztowniak, program przyczyni się do wzrostu liczby dzieci. Tym samym do Radomia w przyszłości trafi jeszcze więcej funduszy. - Zakładamy, że kolejne lata to prawie 100 milionów złotych rocznie, które trafią do budżetu wszystkich mieszkańców naszego miasta. To będą pieniądze, które przede wszystkim trafią do radomskiego biznesu, do radomskich sklepów i firm, które będą wspierały gospodarkę naszego miasta. To największe wsparcie samorządu od początku jego istnienia. Szacuje się, że w Radomiu z wsparcia programu Rodzina 500 + skorzysta około 20 tysięcy dzieci.

Oceń ten artykuł
(2 głosów)

Artykuły powiązane

 • PiS zaprezentował kandydata na prezydenta Radomia

  Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej i przewodniczący radomskich struktur PiS, został w czwartek oficjalnie zaprezentowany jako kandydat tej partii na prezydent Radomia w tegorocznych wyborach samorządowych. Podczas prezentacji ujawnił, ze PiS ma już gotowy program rozwoju dla Radomia.

 • Znamy kandydata PiS na prezydenta Radomia!

  Na oficjalnej stronie Prawa i Sprawiedliwości ogłoszono listę kandydatów na fotele prezydentów miast. W tym gronie znalazło się nazwisko Wojciecha Skurkiewicza, który wystartuje w wyborach w Radomiu.

 • Premier RP spotkał się z radomianami. Padło kilka obietnic

  Kontrakt na pół miliarda złotych dla Fabryki Broni na zakup karabinka „Grot”, około 300 milionów złotych na rozbudowę, modernizację i wydzielenia zakładu w Pionkach jako samodzielnego zakładu przemysłowo-obronnego i przyśpieszenie budowy drogi ekspresowej S7 – takie obietnice złożył przebywając w piątek w Radomiu, premier Mateusz Morawiecki. Wbrew oczekiwaniom premier na ogłosił nazwiska kandydata PiS na prezydenta w nadchodzących wyborach samorządowych.

 • Kiedy poznamy kandydata PiS na prezydenta Radomia ?

  Najprawdopodobniej w przyszłym tygodniu Prawo i Sprawiedliwość – jak dowiadujemy się nieoficjalnie – przedstawi swojego kandydata na prezydenta Radomia w nadchodzących wyborach samorządowych. PiS już wie kto to będzie, ale milczy na ten temat. Na giełdzie nazwisk prowadzi Wojciech Skurkiewicz, wiceminister obrony narodowej.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej