Dzisiaj jest: 31 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Marcelina, Ludwik, Jan
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Paraliż WORD. Egzaminy odwołane

czwartek, 25 luty 2016 16:35
Dział: Wiadomości
Autor 

200 osób nie przystąpiło dziś do egzaminu na prawo jazdy w ośrodkach ruchu drogowego w Radomiu i w Kozienicach. Wszystko przez opóźnienie publikacji nowego rozporządzenia ministerstwa infrastruktury.

Osoby, które rano zgłaszały się na egzaminy w Wojewódzkim Ośrodku Ruchu Drogowego w Radomiu, były odsyłane do domu. - Dzisiaj mieliśmy zapisanych na egzaminy około 200 osób. Do tej pory mamy już odwołanych 50 egzaminów zarówno w części teoretycznej, jak i praktycznej. W Radomiu i w Kozienicach – mówi Dariusz Piątek, dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego w Radomiu.

Z odwołania egzaminów – co zrozumiałe - nie byli zadowoleni kursanci. - Przyjechałam z okolic Szydłowca. W obie strony muszę zrobić ponad 100 kilometrów. Rano musiałam wstać, wyszykować dzieci do szkoły i tu przyjechać. Na miejscu dowiedziałam się, że egzamin został odwołany. To nie fair – mówi rozżalona kursantka. Druga z pań dodaje: - Jestem zła. Uważam, że jestem dziś dobrze przygotowana i zdałabym ten egzamin.

Paraliż WORD-ów w całej Polsce został spowodowany opóźnieniem w publikacji przez ministerstwo infrastruktury, nowego rozporządzenia dotyczącego szkolenia i egzaminowania kandydatów na kierowców. Stare wygasło o północy. - Całą sytuację monitorowaliśmy na bieżąco. Wczoraj z niecierpliwością czekaliśmy na to rozporządzenie. Przygotowaliśmy także nowe wzory dokumentów egzaminacyjnych. Jest nam przykro, że nie możemy wypełniać swojej roli – mówi Dariusz Piątek.

Osobom, które miały dziś przystąpić do egzaminów, zostanie wyznaczony inny termin. - Zostaną przeprowadzone w innym terminie oczywiście bez ponoszenia dodatkowych kosztów przez kursantów. Te koszty poniesie WORD. Niemniej jednak, pozostanie dyskomfort z dodatkowym dojazdem i rozczarowaniem – wyjaśnia Andrzej Majewski, egzaminator nadzorujący w WORD w Radomiu.

Ministerstwo infrastruktury w specjalnym komunikacie poinformowało, że egzaminy na prawo jazdy mogły dziś odbywać się „na starych zasadach”. Ministerstwo wyjaśnia, że nowe przepisy jedynie doprecyzowują warunki, w jakich winny być przeprowadzane egzaminy. Dlatego nie mają one wpływu na zakres egzaminów i - według ministerstwa - są one ważne. Jak informują służby prasowe wojewody, egzaminy w mazowieckich WORD-ach zostaną wznowione po zapoznaniu się z przepisami, które opublikowano w czwartek.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny w Kozienicach

  W Radomiu i na terenie powiatu radomskiego trwa akcja „Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny”. W czwartek w zajęciach z bezpieczeństwa w ruchu drogowym, które organizuje radomski Wojewódzki Ośrodek Ruchu Drogowego, wzięli udział uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 4 w Kozienicach.

 • Odblaski trafiły do uczniów PSP nr 1 w Radomiu

  Autobusu radomskiego PKS-u uległ częściowemu zniszczeniu w wyniku pożaru komory silnika. Do zdarzenia doszło około godziny 15 na ulicy Maratońskiej. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

 • Jesteś widoczny z WORD

  Ponad stu uczniów z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 33 w Radomiu otrzymało odblaski w ramach kampanii „Jesteś widoczny – jesteś bezpieczny”. Przedstawiciele Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego zaprezentowali uczniom zasady bezpieczeństwa na drodze i zachęcali do noszenia odblasków.

 • Odblaski ratują życie

  Radomski WORD przekonuje, że warto nosić odblaski. Bo odblaski poprawiają bezpieczeństwo. Akcje „Jesteś widoczny, jesteś bezpieczny” oraz „Wyprawka dla pierwszaka” to kontynuacje działań, które prowadzone były także w roku ubiegłym.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej