Dzisiaj jest: 30 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Justyna, Andrzej, Konstanty

MPK pomoże MZDiK

czwartek, 25 luty 2016 16:22
Dział: Wiadomości
Autor 

Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji będzie – do momentu wyjazdu na ulice Radomia nowego przewoźnika – obsługiwało kursy na liniach numer 3,8 i 13. Do końca lutego na tych liniach jeździć jeszcze będą autobusy firmy ITS Michalczewski.

Umowa z firmą ITS Michalczewski na obsługę linii numer 3,8 i 13 wygasa z końcem lutego. Dlatego Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji zdecydował o ogłoszeniu przetargu na wyłonienie nowego przewoźnika. Jak informowaliśmy, przetarg wygrało konsorcjum firm ze Śląska, które zaproponowało kwotę ponad 79,5 miliona złotych. - Liderem tego konsorcjum są Dolnośląskie Linie Autobusowe z Wrocławia. W skład konsorcjum wchodzą jeszcze dwa podmioty: firma Meteor z Jaworzna i Irex-4 ze Świętochłowic – mówi Dariusz Dębski, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Zgodnie z warunkami przetargu, nowy przewoźnik będzie musiał kupić 23 nowe autobusy. Pierwsze wyjadą na radomskie ulice w ciągu 180 dni od daty zawarcia umowy. Do tego czasu na liniach 3, 8 i 13 wozić radomian będą autobusy Miejskiego Przedsiębiorstwa Komunikacji. - Jeżeli chodzi o linie 3 i 8, to będą one obsługiwane do czasu wejścia nowego operatora przez Miejskie Przedsiębiorstwo Komunikacji. Natomiast linia numer 13 będzie prawie w całości obsługiwana przez MPK z wyjątkiem jednego kursu dziennie, który będzie obsługiwany przez ITS Michalczewski. Ma to związek z powodami czysto logistycznymi – dodaje Dariusz Dębski.

ITS Michalczewski będzie także nadal obsługiwał linię numer 26, ale na podstawie odrębnej umowy. Jeden kurs dziennie będzie natomiast obsługiwany przez MPK. MZDiK informuje, że zmiana przewoźnika nie spowoduje zmian w rozkładach jazdy i trasach linii numer 3, 8 i 13.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(3 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • MZDiK zamknie ulicę Wernera

  Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Szarych Szeregów, Mireckiego i Wernera. Przebudowa pociąga za sobą utrudnienia w ruchu. I na takie utrudnienia od poniedziałku będą musieli przygotować się kierowcy. Dal ruchu zostanie zamknięta ulica Wernera, na odcinku od hal mięsnych do skrzyżowania.

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • Kukiz'15 chce dymisji dyrektora MZDiK

  Członkowie radomskich struktur Kukiz'15 żądają dymisji dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Dlaczego ? Powodów – ich zdaniem - jet wiele. Jednym z nich jest niegospodarność Piotra Wójcika.

 • MZDiK stracił cierpliwość. 400 tysięcy złotych kar

  400 tysięcy złotych kar naliczył MZDiK firmie R&G Mielec za wadliwie działające w Radomiu biletomaty. Jak mówi Dawid Puton, rzecznik MZDIK, kary są efektem opieszałości mieleckiej firmy w naprawie biletomatów mimo wielokrotnych próśb i napomnień ze strony MZDiK.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej