Dzisiaj jest: 1 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Natalia, Blanka, Eligiusz

Śląskie konsorcjum będzie wozić radomian

środa, 24 luty 2016 15:59
Dział: Wiadomości
Autor 

Konsorcjum firm z Wrocławia, Jaworzna i Świętochłowic będzie przez najbliższe 10 lat obsługiwało kursy komunikacji miejskiej w Radomiu na liniach 3, 8, 13.

 

Na przetarg ogłoszony przez Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji wpłynęło 7 ofert. Wybrano ofertę konsorcjum firm ze Śląska. - Liderem tego konsorcjum są Dolnośląskie Linie Autobusowe z Wrocławia. W skład konsorcjum wchodzą jeszcze dwa podmioty: firma Meteor z Jaworzna i Irex-4 ze Świętochłowic – mówi Dariusz Dębski, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu.

Zwycięskie konsorcjum złożyło najtańszą ofertę na kwotę ponad 79,5 miliona złotych. Najdroższa oferta opiewała na kwotę ponad 97 milionów. MZDiK na obsługę linii numer 3, 8 i 13 przeznaczyło ponad 88 milionów złotych.

- Zgodnie z warunkami przetargu, umowa będzie obowiązywała przez najbliższe 10 lat, a więc do wiosny 2026 roku. Linie 3, 8 i 13 będą obsługiwane fabrycznie nowymi autobusami. Muszą to być autobusy niskopodłogowe, ogrzewane, z klimatyzacją i monitoringiem. Spełniające także normę emisji spalin Euro 6 – dodaje Dariusz Dębski.

Autobusy będą także wyposażone w urządzenia Dynamicznej Informacji Pasażerskiej i czytniki Radomskiej Karty Miejskiej. Konsorcjum, które wygrało przetarg, będzie używało autobusów marki Solaris Urbino. MZDiK czeka teraz – zgodnie z prawem – na ewentualne odwołania pozostałych firm od wyniku rozstrzygniętego przetargu.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • MZDiK zamknie ulicę Wernera

  Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Szarych Szeregów, Mireckiego i Wernera. Przebudowa pociąga za sobą utrudnienia w ruchu. I na takie utrudnienia od poniedziałku będą musieli przygotować się kierowcy. Dal ruchu zostanie zamknięta ulica Wernera, na odcinku od hal mięsnych do skrzyżowania.

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • Kukiz'15 chce dymisji dyrektora MZDiK

  Członkowie radomskich struktur Kukiz'15 żądają dymisji dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Dlaczego ? Powodów – ich zdaniem - jet wiele. Jednym z nich jest niegospodarność Piotra Wójcika.

 • MZDiK stracił cierpliwość. 400 tysięcy złotych kar

  400 tysięcy złotych kar naliczył MZDiK firmie R&G Mielec za wadliwie działające w Radomiu biletomaty. Jak mówi Dawid Puton, rzecznik MZDIK, kary są efektem opieszałości mieleckiej firmy w naprawie biletomatów mimo wielokrotnych próśb i napomnień ze strony MZDiK.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej