Dzisiaj jest: 5 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Krystyna, Sabina, Norbert

Rozmawiali o bezpieczeństwie

środa, 24 luty 2016 15:40
Dział: Wiadomości
Autor  Julia Grzesiak

O bezpieczeństwie w Radomiu rozmawiali radomscy policjanci z mieszkańcami i zaproszonymi gośćmi podczas debaty zorganizowanej w liceum Staszica.

 

To już kolejne w tym roku spotkanie radomskiej policji z mieszkańcami. Debata społeczna w XI Liceum im. S. Staszica była okazją do przedstawienia stanu bezpieczeństwa w mieście. W spotkaniu udział mógł wziąć każdy. Każdy mógł zabrać głos, a swoje obawy przekazać bezpośrednio policji, władzom wojewódzkim i samorządowym.

- Jest to świetna forma kontaktu ze społeczeństwem. Bez żadnego pośrednictwa, gdzie każdy może się wypowiedzieć na temat bezpieczeństwa i problemów, które go w tym zakresie nurtują, złożyć ewentualne propozycje zmian – mówi inspektor Karol Szwalbe, Komendant Miejski Policji w Radomiu.

Mieszkańcy z tej szansy skorzystali. Uwagi i obawy przez nich zgłaszane dotyczyły głównie miejskiego monitoringu, bezpieczeństwa na radomskich osiedlach oraz bezpieczeństwa na drogach.

- Jest to dla nas kopalnia wiedzy, którą potem możemy wykorzystać, żeby zapewniać mieszkańcom bezpieczeństwo – dodaje komendant.

W trakcie spotkania zostały wręczone brązowe medale za zasługi dla policji. Wyróżnienia te otrzymali Elwira Skoczek, dyrektor Wydziału Zdrowia i Polityki Społecznej oraz Rafał Czajkowski, sekretarz miasta.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • W Radomiu pojawiły się nowe znaki...dla pieszych

  Uwaga piesi. W Radomiu pojawiły się nowe znaki „Stop wypadkom-zachowaj ostrożność”. Znaki ustawiono przy przejściach dla pieszych z inicjatywy radomskiej policji. Inicjatywa ważna i potrzebna bo tylko w miniony poniedziałek, piesi w Radomiu popełnili aż 70 wykroczeń.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej