Dzisiaj jest: 31 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Marcelina, Ludwik, Jan
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Ostatni lot do Pragi. W piątek nowi przewoźnicy

poniedziałek, 22 luty 2016 17:21
Dział: Wiadomości
Autor 

Dziś odleciał ostatni samolot z Radomia do Pragi. W piątek władze portu lotniczego w Radomiu mają ogłosić nową siatkę połączeń.

Co dalej z radomskim portem? O przyszłości lotniska po raz kolejny debatować będą radomscy radni. Do tej pory nie było wiadomo czy na sesji zwyczajnej, czy na nadzwyczajnym posiedzeniu. W poniedziałek prezydent Radosław Witkowski poinformował, że będzie to jednak sesja zwyczajna. Już wcześniej prezydent zapowiadał: - Na pewno na tej sesji będę rekomendował abyśmy w dalszym ciągu rozwijali nasz projekt.

Natomiast w najbliższy piątek władze spółki mają zaprezentować nową siatkę połączeń z Radomia. - Na pewno nie do Rygi – odpowiada teraz prezydent Radomia na pytanie gdzie będą realizowane loty.

Sesja Rady Miejskiej odbędzie się 29 lutego, w poniedziałek. Temat lotniska będzie ostatnim, omawianym na tej sesji.

Oceń ten artykuł
(5 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Zwolnienia w Porcie Lotniczym Radom

  „W spółce Port Lotniczy Radom nastąpi redukcja zatrudnienia” - mówi Dorota Rajkowska, prezes spółki Port Lotniczy Radom. Dorota Rajkowska była gościem porannego studia TV Dami.

 • Adam Bielan: mamy opóźnienie i w przejęciu lotniska przez PPL

  Wicemarszałek Senatu RP Adam Bielan, zaniepokojony jest – jego zdaniem – opieszałością zarządu spółki Port Lotniczy Radom w kwestii współpracy z Przedsiębiorstwem Państwowe Porty Lotnicze. Ta opieszałość – zdaniem marszałka Bielana – może spowodować problemy z przejęciem przez PPL lotniska na Sadkowie i zakłócić harmonogram jego przebudowy.

 • Modlin komentuje rekomendację Radomia

  „To kampania samorządowa lub żart primaaprilisowy” - tak audyt firmy ARUP według którego lotnisko w Radomiu a nie w Modlinie jest korzystniejszym wyborem dla PPL jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie, komentuje Marek Miesztalski, przewodniczący rady nadzorczej spółki Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin.

 • PPL wybuduje radomskie lotnisko od nowa?

  Ponad 900 milionów złotych w dwóch etapach, planuje zainwestować w rozbudowę lotniska na Sadkowie w Radomiu, Przedsiębiorstwo Państwowe Porty Lotnicze. Plany mają związek z audytem jaki przeprowadziła – na zlecenie PPL - brytyjska firma ARUP. Z audytu wynika, że to lotnisko w Radomiu jest zdecydowanie lepszym wyborem jako lotnisko uzupełniające dla portu Chopina w Warszawie niż Modlin. Ale radomskie lotnisko trzeba wybudować praktycznie od nowa.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej