Dzisiaj jest: 3 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery

Policja: na Mazowszu coraz bezpieczniej

sobota, 20 luty 2016 15:38
Dział: Wiadomości
Autor 

W woj. mazowieckim jest coraz bezpieczniej – twierdzi policja przy okazji podsumowania roku 2015. Spada liczba przestępstw, wypadków drogowych i pijanych kierowców.

Jak informuje policja, w 2015 roku liczba przestępstw zmalała w porównaniu do roku 2014 o ponad 1100. Tendencja spadkowa utrzymuje się od kilku lat. W kategorii 7 przestępstw, określanych jako najbardziej uciążliwe dla społeczeństwa czyli między innymi kradzieże, włamania, rozboje, kradzieże samochodów czy bójki i pobicia, liczba przestępstw zmalała o blisko 500. - Mamy potencjał 5500 policjantów. Tym potencjałem zarządzamy bezpieczeństwem na Mazowszu. Daje to pewien efekt. Mamy mniejszą ilość przestępstw w poszczególnych kategoriach. Lepszy stopień wykrycia – mówi inspektor Marek Świszcz, zastępca komendant mazowieckiego policji.

Poprawiło się także bezpieczeństwo na drogach Mazowsza. Było mniej o ponad 140 – w porównaniu do roku 2014 – wypadków drogowych. Spadła także, co najważniejsze, liczba wypadków ze skutkiem śmiertelnym: z 302 w roku 2014 do 280 w roku ubiegłym. Nadal głównym problemem są nietrzeźwi kierowcy, ale i w tym zakresie sytuacja poprawiła się. W roku 2015 było o ponad 800 pijanych kierowców mniej niż w roku 2014, mimo że policjanci przeprowadzili na drogach więcej kontroli.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • W Radomiu pojawiły się nowe znaki...dla pieszych

  Uwaga piesi. W Radomiu pojawiły się nowe znaki „Stop wypadkom-zachowaj ostrożność”. Znaki ustawiono przy przejściach dla pieszych z inicjatywy radomskiej policji. Inicjatywa ważna i potrzebna bo tylko w miniony poniedziałek, piesi w Radomiu popełnili aż 70 wykroczeń.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej