Dzisiaj jest: 4 Października 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Rozalia, Franciszek, Konrad
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Chcą referendum ws. uchodźców

sobota, 20 luty 2016 15:34
Dział: Wiadomości
Autor 

Ruch „Kukiz'15” mówi „STOP uchodźcom” i zbiera podpisy pod wnioskiem o referendum w sprawie przyjmowania imigrantów. Wokół idei referendum jednoczy się radykalna prawica.

Pytanie w referendum miałoby brzmieć: „Czy jesteś za przyjęciem przez Polskę uchodźców, w ramach systemu relokacji w Unii Europejskiej?”. - Wszyscy ci, którzy podpisują nam te deklaracje, raczej nie chcieliby żeby Polska utrzymywałaby islamskich imigrantów. Woleliby żebyśmy sprowadzili do kraju naszych rodaków z Kazachstanu – twierdzi Robert Mordak, poseł „Kukiz'15”.

Ruch „Kukiz'15” szuka poparcia dla referendum. I takie poparcie znajduje w ugrupowaniach radykalnej prawicy: partii „KORWiN”, Młodzieży Wszechpolskiej i Kongresie Nowej Prawicy. - On (imigrant – przyp. red.) musi przyjeżdżać na zasadach, które my określamy. Przyjeżdża, dostosowuje się do prawa polskiego i jest ok. Ale jeżeli przyjeżdża i chce zmieniać i przemeblowywać naszą cywilizację, to my jesteśmy przeciw – mówi Jan Rajca z Kongresu Nowej Prawicy.

Żeby zorganizować referendum potrzeba co najmniej pół miliona podpisów.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Poseł Mordak zaniepokojony stanem składowiska śmieci w Radomiu

  Sprawą płonącego składowiska śmieci w Radomiu, zajął się także radomski poseł Kukiz'15 Robert Mordak. Zorganizował w tym temacie nawet konferencję prasową. I zaprosił na nią ekspertów ze Stowarzyszenie Inicjatywa dla Środowiska, Energii i Elektromobilności.

 • Kukiz'15 chce dymisji dyrektora MZDiK

  Członkowie radomskich struktur Kukiz'15 żądają dymisji dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Dlaczego ? Powodów – ich zdaniem - jet wiele. Jednym z nich jest niegospodarność Piotra Wójcika.

 • Upamiętnią Żołnierzy Wyklętych

  Stowarzyszenie Kukiz’15 w Radomiu zaprasza na uroczyste obchody 71 rocznicy śmierci majora Franciszka Jaskulskiego pseudonim„Zagończyk”. Uroczystości odbędą w najbliższą niedzielę. Obchody odbędą się także w Przysusze.

 • Kukiz'15 do wyborów samodzielnie, chociaż...

  Do wyborów w Radomiu pójdziemy pod własnym szyldem, czyli nie będziemy wchodzili w żadne koalicje – mówi poseł Robert Mordak, poseł Kukiz'15. Stowarzyszenie nie wyklucza natomiast koalicji w okolicznych powiatach.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej