Dzisiaj jest: 13 Sierpnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Diana, Hipolit, Maksym
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Poezja i dobroć, czyli walentynkowe recytacje

sobota, 20 luty 2016 15:19
Dział: Wiadomości
Autor 

Walentynkowy Konkurs Recytatorski zorganizowali nauczyciele VII Liceum Ogólnokształcącego. Wystartować mogli także uczniowie z innych szkół. Taki konkurs odbył się po raz dziesiąty.

Walentynkowy konkurs skierowany jest do młodzieży z gimnazjów i szkół ponadgimnazjalnych. Jego celem jest uwrażliwianie uczennic i uczniów na poezję.

- Norwid pisał, że z rzeczy świata zostanie tylko poezja i dobroć. A my świadomi prawdy i aktualności tych słów chcemy propagować kulturę języka, piękno poezji, a przy okazji także popularyzować także naszą szkołę – mówi Michał Deja, dyrektor VII LO.

Organizatorzy imprezy na brak chętnych narzekać nie mogą. Konkurs w uczniowskim środowisku ma opinię ciekawego, ale trudnego.

- Konkurs rzeczywiście jest trudny, może wydawać się niszowy. Ale zainteresowanie jest spore. Podobnie, jak w poprzednich latach zgłosiło się kilkadziesiąt osób w tradycyjnych kategoriach – informuje Michał Deja.

A ta tradycyjna formuła prezentacji oznacza, że uczestnicy podzieleni są na trzy kategorie: recytacje, poezja śpiewana i twórczość własna. Jury oceniało dobór repertuaru, interpretację i kulturę mowy. Zdaniem jury najlepiej recytowała Marlena Małek, która wyprzedziła Wiktorię Jabłońską i Gabrielę Borkowską. W kategorii poezja śpiewana zwyciężyła Kamila Kołsut, a kolejne miejsca zajęli Oskar Chrost i Justyna Pasek. Z kolei w kategorii twórczość własna jury nagrodziło Tomasza Dekiera. Nad przebiegiem konkursu czuwała polonistka z VII LO Beata Moczoł.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Pieśni patriotyczne w PSP nr 15

  Konkurs Pieśni Patriotycznej w PSP 15 odbył się dopiero po raz trzeci. Ale w przyszłości impreza ma stać się radomską tradycją. Bo to dobra okazja do szerzenia patriotyzmu i szansa dla muzycznych talentów.

 • Konkurs rozstrzygnięty

  W XIII LO im. Polskich Noblistów w Radomiu rozstrzygnięto konkurs przyrodniczy „Parki Narodowe Polski Północnej”. W finale konkursie startowały reprezentacje pięciu szkół z ternu Radomia i powiatu radomskiego.

 • "Mój Radom" z kartonu

  W XIII Liceum Ogólnokształcącym im. Polskich Noblistów w Radomiu, rozstrzygnięto konkurs na małą formę przestrzenną „Mój Radom”. W konkursie mogli wziąć udział uczniowie szkół podstawowych. Ich zadaniem było wykonanie makiet znanych budynków w Radomiu.

 • Radom na 8. miejscu, wygrał Zamość

  Radom zajął 8 miejsce w konkursie Świeć się z Energą. Zwyciężył Zamość, który zdobył prawie 75 tys. głosów. Do Radomia, jako jednego z finalistów konkursu, trafi sprzęt AGD o wartości 10 000 zł

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej