Dzisiaj jest: 5 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Krystyna, Sabina, Norbert
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

„8 pór roku” w Radomiu

czwartek, 18 luty 2016 16:51
Dział: Wiadomości
Autor 

W sobotę koncert Radomskiej Orkiestry Kameralnej: „8 pór roku”. W programie „Cztery pory roku” Antonio Vivaldiego oraz „Cztery pory roku” Astora Piazzolli.

 

Domenico Nordio to wybitny i uznany skrzypek, altowiolista i dyrygent pochodzący z Włoch. Grał między innymi na scenach w Nowym Jorku, Mediolanie czy Tokio. W sobotę będzie można go zobaczyć i usłyszeć w Radomiu. Domenico Nordio wystąpi razem z Radomska Orkiestrą Kameralną. Muzyków poprowadzi dyrektor orkiestry Maciej Żółtowski. Program stanowi zestawienie dwóch wielkich kompozycji: „Czterech pór roku” Antonio Vivaldiego i „Czterech pór roku”Astora Piazzoli. Stąd w tytule koncertu znalazło się „Osiem pór roku”. - To długi program dla solisty. Mniej więcej godzina muzyki, którą muszę wykonać wspólnie z orkiestrą – opowiada Domenico Nordio. Program to połączenie dwóch epok muzycznych i dwóch różnych stylów. Vivaldi napisał swoje „Cztery pory roku” 200 lat wcześniej niż Piazzolla. Utwór Piazzolli jest hołdem dla Vivaldiego, nawiązuje do kompozycji mistrza, ale jest jednak zupełnie innym dziełem. - Połączenie może brzmieć dość niestandardowo, a to dlatego, że mamy dwa wielkie tytuły z różnych epok. Ale autorzy mieli takie samo podejście do muzyki. To muzyka łagodna, dość łatwo się ją rozumie, ale nie łatwo się ją wykonuje – mówi Domenico Nordio. Koncert „Osiem pór roku” Radomskiej Orkiestry Kameralnej odbędzie się w sobotę, w sali przy ulicy Żeromskiego. Początek – godz. 18.00.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Walentynki z Radomską Orkiestrą Kameralną

  Radomska Orkiestra Kameralna zaprosiła radomian na walentynkowy wieczór. W programie koncertu znalazły się muzyka celtycka i taneczne pokazy.

 • Romantyczny koncert i promocja książki w sobotę

  Klasycznie o miłości. Tak w skrócie można opisać najbliższy koncert Radomskiej Orkiestry Kameralnej. Będzie romantycznie, a w przerwie koncertu odbędzie się promocja wydawnictwa opowiadającego o historii orkiestr radomskich.

 • Prof. Penderecki w Radomiu. Jutro finał Arboretum

  Sześć utworów wykona podczas jutrzejszego finału konkursu Arboretum Radomska Orkiestra Kameralna. Zwycięzcę wybierze prof. Krzysztof Penderecki. Ale i publiczność będzie miała swój głos.

   

   

  W radomskiej szkole muzycznej trwają przygotowania do finału Międzynarodowego Konkursu Kompozytorskiego K. Pendereckiego „Arboretum”. Finał już jutro. Radomska Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Dawida Runtza wykona sześć kompozycji. - Każdy z tych utworów wymaga od orkiestry pełnego zaangażowania, od każdego z muzyków wysokich umiejętności technicznych. Są to utwory niezwykle trudne - mówi
  Dawid Runtz, dyrygent.

  Są to utwory wybrane przez jury I etapu za wszystkich zgłoszeń nadesłanych na konkurs, czyli spośród 110 partytur. - Są bardzo ciekawe fragmenty np. w jednym będziemy mogli usłyszeć fragment chorału Mikołaja z Radomia. Myślę że to będzie bardzo interesujące dla publiczności – dodaje Dawid Runtz.

  Zwycięzcę wybierze profesor Krzysztof Penderecki. Dla laureata przewidziano nagrodę w wysokości 30 tysięcy złotych. Zostanie przyznana także nagroda publiczności. Finał międzynarodowego konkursu Arboretum z udziałem prof. Pendereckiego odbędzie się w sali koncertowej szkoły muzycznej. Początek godz. 18.00.

   

 • Muzyczne „Kolory jesieni”

  Ma być paletą wszystkich barw kojarzących się z jesienią. Mowa o najbliższym koncercie Radomskiej Orkiestry Kameralnej, który zatytułowano „Kolory jesieni”.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej