Dzisiaj jest: 3 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery

Nowa strzelnica policji. Największa i nowoczesna

środa, 17 luty 2016 17:15
Dział: Wiadomości
Autor 

6 stanowisk, na których będzie można strzelać z broni krótkiej i gładkolufowej będzie miała nowa strzelnica mazowieckiej policji. Obiekt jest już niemal gotowy.

 

Budowa strzelnicy trwa tuż obok obu policyjnych komend miejskiej i wojewódzkiej. Inwestycja ruszyła jesienią 2014 roku. Wykonawcą była jedna z firm ze Starachowic. - Wykonawca dotrzymał przede wszystkim tych wymogów, które zostały określone jako standardy dla obiektów takich jak strzelnica. Dotrzymał także terminu. Wszystko sprawnie poszło i obiekt, który zaczął być budowany jesienią 2014 roku, tak naprawdę był gotowy na koniec roku 2015 – mówi komisarz Alicja Śledziona z zespołu prasowego Komendy Wojewódzkiej Policji w Radomiu. Do tej pory radomscy i mazowieccy policjanci swoje umiejętności strzeleckie podnosili korzystając przede wszystkim ze strzelnicy w Piastowie. Ale to już historia. Teraz będą mieli do dyspozycji sześć 25-metrowych torów w klimatyzowanym pomieszczeniu. - Możemy tu strzelać z każdej broni krótkiej, która jest na wyposażeniu policjantów, oraz z broni gładkolufowej z zapewnieniem wszelkich norm bezpieczeństwa – wyjaśnia aspirant sztabowy Andrzej Lewicki z zespołu prasowego KWP w Radomiu. Ponadto strzelnica jest wyposażona w stalowe kulochwyty, przesłony pionowe i przegrody kuloodporne. Obiekt posiada także siłownię i salę do ćwiczeń sztuk walki. Strzelnica aktualnie przechodzi odbiory techniczne. - Najprawdopodobniej na przełomie marca i kwietnia policjanci będą mogli tutaj przeprowadzać programowe strzelania. Do tego czasu będziemy przeprowadzać atestowanie tej strzelnicy – dodaje komisarz Alicja Śledziona. Nowa policyjna strzelnica w Radomiu jest największą i jedną z najnowocześniejszych tego typu strzelnic na Mazowszu. Koszt budowy całego obiektu to blisko 7 milionów złotych.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • W Radomiu pojawiły się nowe znaki...dla pieszych

  Uwaga piesi. W Radomiu pojawiły się nowe znaki „Stop wypadkom-zachowaj ostrożność”. Znaki ustawiono przy przejściach dla pieszych z inicjatywy radomskiej policji. Inicjatywa ważna i potrzebna bo tylko w miniony poniedziałek, piesi w Radomiu popełnili aż 70 wykroczeń.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej