Dzisiaj jest: 28 Stycznia 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Walery, Radomir, Karol
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Miejskie stypendia dla studentów. Żeby nie wyjeżdżali

sobota, 13 luty 2016 16:04
Dział: Wiadomości
Autor 

Ponad 700 tysięcy złotych przeznaczy w tym roku miasto na stypendia dla studentów, którzy chcą znaleźć pracę w Radomiu. Wnioski o takie wsparcie można będzie składać od poniedziałku.

 

Zgodnie z uchwałą Rady Miejskiej pomoc finansowa może być przyznana studentom ostatniego roku studiów I i II stopnia lub studiów magisterskich, którzy przygotowują się do podjęcia zatrudnienia w firmie przygotowującej lub realizującej inwestycję na terenie Radomia. - To jeden z istotnych elementów jakie oferujemy radomskim przedsiębiorcom w ramach Radomskiej Strefy Gospodarczej. Z jednej strony chcemy ułatwić studentom radomskich uczelni wejście na rynek pracy, ale z drugiej strony chcemy, aby radomscy przedsiębiorcy mogli korzystać ze stypendiów miejskich w okresie kształcenia i przygotowywania studentów do pracy – tłumaczy Radosław Witkowski, prezydent Radomia. To ma być sposób na to, żeby zatrzymać w Radomiu jak największą grupę studentów. Dobrych studentów, bo nie każdy może ubiegać się o wsparcie. Wnioski mogą składać ci, którzy w ostatnim roku z egzaminów osiągnęli średnią nie mniejszą niż 3.75. Ale są także warunki dla przedsiębiorców. - W ciągu roku muszą stworzyć pięć nowych miejsc pracy, a to miejsce pracy, na które pozyskali stypendium muszą utrzymać przez rok – mówi prezydent Radomia. Stypendium może zostać przyznane na 3 lub na 6 miesięcy. Maksymalna kwota stypendium to 1500 złotych miesięcznie. Po zakończeniu stażu stypendysta będzie zobowiązany do podjęcia zatrudnienia u pracodawcy na rok lub na dwa lata. Wnioski o przyznanie takiego wsparcia można będzie składać od najbliższego poniedziałku do końca lutego w Urzędzie Miejskim.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Wojewoda mazowiecki nie odpuszcza

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera zaskarżył do Naczelnego Sądu Administracyjnego wyrok Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, dotyczący uchylania decyzji wojewody o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia Radosławowi Witkowskiemu.

 • Wojewoda mazowiecki złożył skargę do NSA.

  Wojewoda mazowiecki Zdzisław Sipiera złożył skargę kasacyjną do Naczelnego Sądu Administracyjnego w sprawie wygaszania mandatu prezydenta Radomia Radosława Witkowskiego. Wojewoda składając skargę nie zgadza się z orzeczeniem Wojewódzkiego Sądu Administracyjnego, który uchylił jego wcześniejszą decyzję o wygaszeniu mandatu prezydenta Radomia.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej