Dzisiaj jest: 5 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Krystyna, Sabina, Norbert
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

58 zgłoszeń do nagrody. Nominacje w czerwcu

czwartek, 11 luty 2016 17:12
Dział: Wiadomości
Autor 

Prawie 60 książek zostało zgłoszonych do Nagrody Literackiej im. Witolda Gombrowicza. Nagroda zostanie wręczona we wrześniu. Wartość nagrody to 40 tys. złotych.

 

Jednym z pomysłodawców nagrody było Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. Nagroda przyznawana będzie przez miasto Radom. To nagroda dla debiutujących pisarzy, ale debiut pojmowany jest nieco szerzej. To nagroda za pierwszą lub drugą książkę napisaną prozą artystyczną. W pierwszej edycji napłynęło 58 zgłoszeń. – Widać, że sporo, sporo się wydaje debiutów w Polsce. Są wydawnictwa, które mają jeszcze odwagę i możliwości finansowe, bo to też i od tego zależy. Ale jest też sporo wydawnictw małych i jest trochę książek, które wydali sami autorzy – mówi Tomasz Tyczyński, kierownik Muzeum Witolda Gombrowicza we Wsoli. Wśród debiutantów są nie tylko ludzie metrykalnie młodzi – są także książki pisarzy, którzy debiutują teraz, a mają już po kilkadziesiąt lat. Zdarzają się też przypadki, których nie przewidział regulamin. – Książka ma dwie autorki, jedna ma na swoim koncie siedem czy osiem powieści, a druga jest debiutantką. Są autorzy, którzy mają trzy książki, ale dwie są na pewno prozatorskie, a trzecia jest czymś z pogranicza - mówi Tomasz Tyczyński. Piątkę nominowanych do nagrody poznamy w czerwcu. Sama nagroda wręczona zostanie we wrześniu. Patronat nad nią sprawuje wdowa po pisarzu, Rita Gombrowicz, która w tym roku prawdopodobnie dwukrotnie odwiedzi Radom.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej