Dzisiaj jest: 3 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery

Nowy komendant mazowieckiej policji

poniedziałek, 16 marzec 2015 16:08
Dział: Wiadomości
Autor 

Inspektor Rafał Korczak został nowym komendantem mazowieckiej Policji. Jest pierwszym w historii mazowieckiej komendy radomianinem, który został komendantem wojewódzkim.

Inspektor Rafał Korczak został komendantem mazowieckiej policji na podstawie decyzji minister spraw wewnętrznych Teresy Piotrowskiej. Nominację wręczył zastępca Komendanta Głównego Policji nadinspektor Wojciech Olbryś: – Zmiana w garnizonie mazowieckim jest dobra zmianą. To jest dalsza kontynuacja. Pan komendant Rafał Korczak daje gwarancję właściwego działania, dalszych dobrych wyników i dużego poczucia bezpieczeństwa wśród mieszkańców. Nominacja inspektora Rafała Korczaka określana jest dobrą kontynuacją. Inspektor Korczak był pierwszym zastępcą komendanta mazowieckiego, a od końca lutego tego roku po odejściu z tego stanowiska inspektora Cezarego Popławskiego, był pełniącym obowiązki komendanta mazowieckiego. Na pytanie jakim zamierza być szefem dla swoich podwładnych, odpowiada krótko: – Przede wszystkim sprawiedliwym dla wszystkich. Inspektor Rafał Korczak w Policji służy od 1991 roku. Przez większość służby związany był ze zwalczaniem przestępczości gospodarczej. W 2004 roku powierzone mu zostały obowiązki naczelnika Wydziału Wywiadu Kryminalnego. I to właśnie m.in. sprawy kryminalne będą oczkiem w głowie nowego komendanta. – Jeżeli chodzi o najbliższe zamierzenia, to te najważniejsze związane są z pionem kryminalnym. W połowie roku mamy zmianę Kodeksu Postępowania Karnego. To jest ogromne wyzwanie dla całej policji, prokuratury i sądownictwa. To jest taka zmiana, której nie pamiętam od początku swojej pracy w policji – mówi inspektor Rafał Korczak, komendant mazowieckiej policji. Inspektor Rafał Korczak jest pierwszym w historii komendy mazowieckiej radomianinem, który został mianowany komendantem wojewódzkim.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • W Radomiu pojawiły się nowe znaki...dla pieszych

  Uwaga piesi. W Radomiu pojawiły się nowe znaki „Stop wypadkom-zachowaj ostrożność”. Znaki ustawiono przy przejściach dla pieszych z inicjatywy radomskiej policji. Inicjatywa ważna i potrzebna bo tylko w miniony poniedziałek, piesi w Radomiu popełnili aż 70 wykroczeń.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej