Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Jakie zagrożenia na Mazowszu? Będzie mapa

poniedziałek, 08 luty 2016 18:44
Dział: Wiadomości
Autor 

Mazowiecka policja jako pierwsza komenda wojewódzka w Polsce, stworzyła mapę zagrożeń Mazowsza. Na mapie zostaną uwzględnione zagrożenia występujące nie tylko w województwie, ale także w powiatach i gminach Mazowsza.

Mapa zagrożeń województwa mazowieckiego, powstała i będzie powstawać we współpracy z mieszkańcami Mazowsza. - Definiujemy zagrożenia. Rozmawiamy z lokalną społecznością o tym, co dla niej jest niebezpieczne. Te informacje pomogą nam zorganizować się tak, żeby to niebezpieczeństwo niwelować albo lepiej sobie z nim radzić – mówi inspektor Marek Świszcz, zastępca komendanta mazowieckiego policji. Komenda mazowiecka policji z siedzibą w Radomiu jest pierwszą komendą wojewódzką w Polsce, która przygotowała taką mapę. Jak mówi inspektor Marek Świszcz, na stronie internetowej komendy pojawią się zagrożenia od poziomu wojewódzkiego, poprzez powiatowe do gminnych. Mapa będzie wyposażona w specjalną zakładkę dla mieszkańców Mazowsza. Po jej rozwinięciu będzie można wpisać rodzaj zagrożenia i miejsce jego występowania. Już teraz policja ma zdefiniowane zagrożenia, na które najczęściej zwracają uwagę mieszkańcy. - To standard. Zagrożenie przestępczością, zagrożenie wandalizmem, zagrożenie wynikające ze zwiększonej ilości choćby w ruchu drogowym – wylicza inspektor Marek Świszcz. Mazowiecka policja deklaruje, że mapa zagrożeń będzie dostępna w internecie od 29 lutego.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • W Radomiu pojawiły się nowe znaki...dla pieszych

  Uwaga piesi. W Radomiu pojawiły się nowe znaki „Stop wypadkom-zachowaj ostrożność”. Znaki ustawiono przy przejściach dla pieszych z inicjatywy radomskiej policji. Inicjatywa ważna i potrzebna bo tylko w miniony poniedziałek, piesi w Radomiu popełnili aż 70 wykroczeń.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej