Dzisiaj jest: 3 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery

Poprawia się stan bezpieczeństwa w Radomiu

środa, 03 luty 2016 15:19
Dział: Wiadomości
Autor 

Komenda Miejska Policji w Radomiu podsumowała rok 2015. Spadła ilości przestępstw, przede wszystkim tych o charakterze kryminalnym. Lepiej jest też w statystykach dotyczących bezpieczeństwa na drogach.

 

Jak tłumaczy szef radomskiej komendy inspektor Karol Szwalbe, społeczeństwo postrzega skuteczność policji na podstawie 7 kategorii najbardziej uciążliwych przestępstw. To rozboje i wymuszenie rozbójnicze, bójki, pobicia, kradzieże, w tym także kradzieże samochodów czy uszkodzenia mienia. - To tutaj wszczęto na terenie działalności Komendy Miejskiej Policji w Radomiu ogółem 2416 postępowań przygotowawczych. To jest więcej o 32 i nastąpił wzrost o 1,3%. Natomiast w przestępstwach mamy spadek. O 38 przestępstw – mówi inspektor Karol Szwalbe, komendant miejski policji. Wykrywalność wyniosła ponad 41 % i wzrosła w porównaniu z rokiem 2014 o ponad 1%. Radomska policja odnotowała także znaczący spadek ilości przestępstw rozbójniczych. - W 2015 – 95, w 2014 – 124, w roku 2013 – 143 i w 2012 roku 224 – wylicza inspektor Karol Szwalbe. Poprawia się bezpieczeństwo w ruchu drogowym. To, co cieszy, to spadek liczby ofiar śmiertelnych. - Z 29 osób w roku 2014 do 20 osób w roku ubiegłym – informuje komendant miejski policji w Radomiu. Policja odnotowała także spadek liczby osób rannych w wypadkach drogowych. O 21 w porównaniu z rokiem 2014. Policjanci przeprowadzili około 216 tysięcy kontroli stanu trzeźwości kierowców, czyli o ponad 5 tysięcy więcej niż w roku 2014. Policja zatrzymała ponad 230 nietrzeźwych kierujących. To o ponad 250 mniej niż w roku 2014. Wzrosła natomiast - o 137 - liczba zatrzymanych praw jazdy.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • W Radomiu pojawiły się nowe znaki...dla pieszych

  Uwaga piesi. W Radomiu pojawiły się nowe znaki „Stop wypadkom-zachowaj ostrożność”. Znaki ustawiono przy przejściach dla pieszych z inicjatywy radomskiej policji. Inicjatywa ważna i potrzebna bo tylko w miniony poniedziałek, piesi w Radomiu popełnili aż 70 wykroczeń.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej