Dzisiaj jest: 7 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Agata, Ambroży, Marcin

Poprawka kontra poprawki

poniedziałek, 01 luty 2016 20:14
Dział: Wiadomości
Autor 

1 milion 200 tysięcy złotych dostanie Radom z budżetu państwa na przebudowę III odcinka ulicy Żółkiewskiego. To pieniądze na opracowanie dokumentacji. Poprawkę przeforsował poseł PiS Andrzej Kosztowniak. Poprawki PO odrzucono.

 

Propozycje zgłoszone przez PO to łącznie 11 poprawek na kwotę ok. 0,5 mld złotych. Osiem z nich dotyczyło Radomia. To między innymi kwestia dofinansowania pierwszego etapu budowy centrum rehabilitacji radomskiego szpitala, wyposażenie tej placówki, czy przyznanie pieniędzy na budowę oddziału onkologii w szpitalu na Józefowie. Ponadto posłowie PO złożyli poprawki na przedłużenie pasa startowego i rozbudowę płyty postojowej na lotnisku na Sadkowie oraz na budowę Radomskiego Centrum Sportu. Ale – jak mówi poseł PiS Marek Suski – te poprawki nie miały szans na przyjęcie przez Komisję Finansów, mimo że rząd PiS realizuje budżet przygotowany jeszcze przez Platformę. Jego zdaniem poprawki zgłoszone przez PO były zbyt drogie. - Gdyby rzeczywiście nie chodziło tylko o zabawę polityczną, żeby pokazać jacy to jesteśmy dobrzy dla naszego okręgu, to zgłosiliby poprawki, które są realne – mówi Marek Suski, poseł Prawa i Sprawiedliwości. Teoretycznie była szansa na uwzględnienie w tegorocznym budżecie części poprawek, które teraz złożyli posłowie PO, ale – zdaniem posłów PiS – premier Ewa Kopacz nie zadbała o Radom w tym budżecie. - Gdyby premier Ewa Kopacz we wrześniu, kiedy budżet był składany, w jakimkolwiek segmencie wpisała jakąkolwiek nową inwestycję, to nikt z posłów PiS nie pokusiłby się o to, żeby to wyrzucić. Premier Ewa Kopacz nie zadbała o interesy Radomia – tłumaczy Wojciech Skurkiewicz, poseł PiS. Poprawka przyjęta przez Komisję Finansów w wysokości 1 miliona 200 tysięcy złotych dotycząca Radomia, to autorska poprawka PiS. Przeforsował ją w komisji poseł tej partii Andrzej Kosztowniak. - Milion 200 tysięcy złotych na dokumentację na końcowy odcinek ulicy Żółkiewskiego razem z rondem. Mam nadzieję, że także z częścią ulicy Wojska Polskiego. To chcielibyśmy zapewnić, a Skarb Państwa pomoże w tym naszemu miastu – mówi Andrzej Kosztowniak, poseł PiS. Poprawkę PiS dotyczącą ulicy Żółkiewskiego poparli także radomscy posłowie Platformy. Może to pierwszy efekt prac powstałego w Radomiu z inicjatywy posłów PiS Parlamentarnego Zespołu Na Rzecz Rozwoju Radomia i Ziemi Radomskiej. W jego skład weszli parlamentarzyści PiS, Platformy Obywatelskiej oraz ugrupowania „Kukiz'15”. Zespół – jak sama nazwa wskazuje - ma w Sejmie i Senacie lobbować na rzecz miasta i regionu. Zadaniem Leszka Ruszczyka, posła PO, wspólna praca ponad podziałami to indywidualna odpowiedzialność za Radom, region i wyborców.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radni PO: "Mieszkanie Plus to klapa"

  Radni Platformy Obywatelskiej chcą żeby miasto odzyskało tereny przy ulicy Tytoniowej przekazane do potrzeb rządowego programu Mieszkanie plus. Radni PO przygotowują specjalną uchwałę, w której będą chcieli przekazania tej działki spółce Administrator pod budowę tanich mieszkań pod wynajem w ramach Towarzystw Budownictwa Społecznego.

 • Konwoje wstydu jadą przez Polskę. Szybka reakcja prezesa PiS

  Po całej Polsce jeżdżą tzw. „konwoje wstydu”, które informują Polaków o nagrodach finansowych jakie otrzymali ministrowie rządu premier Beaty Szydło. Konwój pojawił się także w Radomiu. Chyba spełnił swoją rolę bo Jarosław Kaczyński, prezes PiS zapowiedział oddanie przez ministrów otrzymanych nagród na rzecz... Caritas.

 • Oświadczenie PiS

  Oświadczenie parlamentarzystów PiS Ziemi Radomskiej w sprawie przebudowy Wojska Polskiego:

 • PiS się niepokoi, a magistrat czeka na ruch wojewody

  „Czekamy na ruch wojewody, czyli na podpisanie umowy. Po podpisaniu w każdej chwili jesteśmy gotowi rozpocząć procedury związane z przebudową Wojska Polskiego” – tak władze Radomia komentują zarzuty PiS.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej