Dzisiaj jest: 7 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Romuald, Ryszard, Teodor
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Oszczędności ZUK-u. Będzie mniej kwiatów

sobota, 14 marzec 2015 16:30
Dział: Wiadomości
Autor 

Prawie 250 tysięcy złotych będzie kosztowało wykonanie i utrzymane dekoracji roślinnej w tym roku w Radomiu. To o 90 tysięcy złotych mnie niż rok temu. Mniej pieniędzy oznacza mniej kwiatów.

Na razie gazony poustawiane między innymi na ulicy Żeromskiego wypełnione są jedynie ziemią. Wkrótce w ponad 200 takich donicach i w ponad 800 małych doniczkach, które są zawieszane na latarniach zostaną zasadzone kwiaty. Dekoracje roślinne pojawią się także na niektórych, radomskich rondach. - Do wystroju użyjemy tego samego gatunku roślin co w latach ubiegłych. Będą między innymi aksamitki, begonie, bratki, chryzantemy, kapusty ozdobne, pelargonie. Kompozycje będą uzależnione od pór roku – mówi Marcin Walasik, rzecznik Zakładu Usług Komunalnych w Radomiu. W sumie w ciągu roku odbędą się trzy nasadzenia: wiosenne, letnie i jesienne. Najwięcej kwiatów pojawi się latem. Zakład Usług Komunalnych rozstrzygnął już przetarg na wykonanie i utrzymanie dekoracji roślinnej dla Radomia w 2015 roku. Wybór nie był zbyt duży bo wpłynęła tylko jedna oferta od Gospodarstwa Ogrodniczego Eko-Flora. ZUK zdecydował się na tę ofertę. Wykonanie i utrzymanie kwiatów w tym roku będzie kosztowało prawie 250 tysięcy złotych. Eko-Flora musi kwiaty dostarczyć i je zasadzić, a także na bieżąco uzupełnić braki, czyli zniszczone lub skradzione sadzonki. - Na szczęście takich wandalizmów jest coraz mniej bo większość rabat jest pod okiem kamer monitoringu – informuje Marcin Walasik. Pierwsze, wiosenne nasadzenia mają być wykonane1 kwietnia. Choć to – jak zaznacza rzecznik ZUK-u – jest płynna data. Wszytko zależy od tego jaka będzie pogoda. W tym roku na wykonanie i utrzymanie dekoracji roślinnej przeznaczono o 90 tysięcy złotych mniej niż rok temu. To znaczy, że i kwiatów będzie mniej, ale zdaniem Zakładu Usług Komunalnych tańsza dekoracja zapewni także odpowiednio ładną oprawę.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej