Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Rozpoczynają się ferie. Policja apeluje

piątek, 29 styczeń 2016 17:08
Dział: Wiadomości
Autor 

Rozpoczynają się zimowe ferie. Ważne, żeby były bezpieczne. Dziś nad zalewem na Borkach funkcjonariusze mówili między innymi o zagrożeniach z jakimi dzieci i młodzież mogą spotkać w czasie zimowego wypoczynku.

 

Zalew na Borkach to idealne miejsce na lekcje poglądowe dotyczące bezpieczeństwa nad wodą podczas zarówno wypoczynku zimowego, jak i letniego. Ponieważ od 1 lutego w Radomiu rozpoczynają się ferie zimowe, dlatego policja, straż pożarna i straż miejska zorganizowały spotkanie dla dzieci z radomskich szkół podstawowych w ramach ogólnopolskiej kampanii „Bezpieczne ferie 2016”. - Wczoraj mieliśmy spotkanie w powiecie. Przestrzegaliśmy dzieci, mówiliśmy o zagrożeniach i podstawowych zasadach bezpieczeństwa na zbiornikach wodnych, ale nie tylko. Także w kontaktach z osobami obcymi – mówi starsza aspirant Kamila Adamska z Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Dzieci miały okazję zobaczyć jak wygląda akcja ratunkowa na zamarzniętym zalewie. Strażacy ze specjalnej jednostki ratownictwa wodnego przypominali najmłodszym, że żaden lód nie jest bezpieczny. - Nie możemy stwierdzić, że lód jest bezpieczny. Na akwenach takich jak na Borkach jest woda przepływowa. Mamy nurt pod pokrywą lodową. W jednym miejscu ta pokrywa ma 15 centymetrów, a w innym może mieć 2 centymetry – tłumaczy starszy kapitan Paweł Potocki, dowódca jednostki ratownictwa wodnego Państwowej Straży Pożarnej w Radomiu. Ale podczas spotkania nad zalewem na Borkach znaleźli się ci, którzy z własnej woli weszli do wody o temperaturze 4 stopni Celsjusza. Odważnymi okazała się młodzież klas mundurowych ze Stowarzyszenia „Młodzi Kreatywni” z XI Liceum Ogólnokształcącego. Zimowa kąpiel miała jeden cel: w ten sposób młodzież chciała zaprotestować przeciwko dopalaczom, które szczególnie w ferie mogą stanowić olbrzymie niebezpieczeństwo. W Radomiu ferie rozpoczyna około 28 tysięcy uczniów szkół podstawowych, gimnazjów, szkół średnich i szkół artystycznych. Do szkoły wrócą 15 lutego.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Odznaczenia i awanse dla radomskich strażaków

  Róża Domańska od prawie 60 lat wykonuje zawód księgarza. To właśnie ona prowadzi księgarnię im. Witolda Gombrowicza i to ona wymyśliła też muzeum pisarza we Wsoli W Resursie Obywatelskiej odbył się benefis Róży Domańskiej.

 • Strażacy ugasili pożar składowiska śmieci

  Ponad 40 jednostek państwowej i ochotniczej straży pożarnej gasiło i gasi ogromny pożar składowiska śmieci na Wincentowie w Radomiu. Pożar wybuchł popołudniu w niedzielę. Jak mówią strażacy, to jeden z najtrudniejszych pożarów jaki gasili w ostatnim czasie.

 • 4 maja strażacy obchodzą swoje święto

  W Polsce obchodzony jest od 2003 roku. Dzień świętego Floriana, który co roku przypada 4 maja. Tego dnia swoje święto obchodzą także strażacy.

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej