Dzisiaj jest: 28 Listopada 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Jakub, Lesław, Zdzisław
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Astrobaza już otwarta

piątek, 29 styczeń 2016 16:59
Dział: Wiadomości
Autor  Julia Grzesiak

Astrobaza została dziś oficjalnie otwarta. Pierwsze zajęcia dla dzieci odbędą się już w ferie. Godziny w jakich obserwatorium będzie dostępne dla mieszkańców Radomia będą zależne od pogody i widoczności nieba.

Pierwsze, edukacyjne obserwatorium astronomiczne zostało otwarte. Astrobaza, która powstała w ramach budżetu obywatelskiego będzie otwarta dla mieszkańców przez dwa dni w miesiącu. Pierwsze zajęcia dla dzieci i młodzieży ruszają już z początkiem ferii, bo to właśnie dzieci i młodzież mają dzięki astrobazie uczyć się i rozwijać wyobraźnię. - Można poznać wszechświat, z bliska zobaczyć wszystkie planety, gwiazdy i inne ciała niebieskie, które są w kosmosie. I to jest fajne. Ja się od zawsze tym interesowałem – mówi uczeń Andrzej Surowiec. W okresie ferii zimowych astrobaza otwarta będzie dla uczestników zimowisk w godzinach od 9.00 do 13.00. Nauczyciele będą mieli także możliwość organizowania w obiekcie lekcji fizyki. Ale nie tylko dzieci będą miały okazje obserwować niebo w astrobazie. - W miesiącu będą dwa dni, w których radomscy mieszkańcy, dokonując wcześniejszej rezerwacji, będą mogli przyjść i dotknąć nieba w astrobazie – mówi Marek Lipiec, dyrektor Publicznej Szkole Podstawowej Nr 17 w Radomiu. Obserwatorium będzie otwarte dla dzieci i młodzieży ze szkół w ciągu dnia, jak również w warunkach dobrej widoczności wieczorami i w godzinach nocnych, w szczególności w trakcie ważnych wydarzeń astronomicznych. Dla mieszkańców obserwatorium będzie czynne tylko dwa dni w miesiącu. O tym jakie to będą dni, radomianie będą mogli się dowiedzieć ze strony internetowej astrobaza.radom.pl, na której zamieszczony zostanie harmonogram pracy obiektu.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(3 głosów)

Artykuły powiązane

 • Astrobaza najlepszym projektem obywatelskim

  Radomska Astrobaza i „Kazimierskie murale historyczne w Krakowie” wygrały w ogólnopolskim konkursie na najlepszy projekt zgłoszony lub zrealizowany w Polsce w ramach budżetów obywatelskich.

 • Otwarcie astrobazy za tydzień. Szukają pracownika

  Już w przyszły weekend będzie można skorzystać z atrakcji oferowanych przez radomską astrobazę. Tymczasem opiekunowie astrobazy szukają specjalisty od prowadzenia obserwacji astronomicznych i astrofotografii.

 • Astrobaza gotowa. To „okno na wszechświat”

  Zakończyła się budowa radomskiej astrobazy. Pomysłodawcy te inwestycji są zadowoleni z efektu końcowego, a przede wszystkim z wyposażenia. Jak mówią, to radomskie „okienko na wszechświat”.

 • Astrobaza - otwarcie w styczniu 2016

  Budowa pierwszego w Radomiu obserwatorium astronomicznego zakończy się jeszcze w tym roku. Astrobaza będzie otwarta dla radomian już w styczniu.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej