Dzisiaj jest: 3 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery

Klub Osób Niepełnosprawnych: od sztuki po zupę

sobota, 14 marzec 2015 16:15
Dział: Wiadomości
Autor 

W domu kultury na Obozisku można nauczyć się śpiewać, malować, czy ugotować zupę. Na przykład pomidorową. To wszystko oferuje Klub Osób Niepełnosprawnych, który działa od dwóch lat.

Klub Osób Niepełnosprawnych to wspólny pomysł Domu Kultury Amfiteatr i Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej. Zajęcia odbywają się od dwóch lat. Przyjść może każdy, wystarczy otrzymać orzeczenie o niepełnosprawności.

Odwiedzamy klub, bo chcemy dowiedzieć się co jest magnesem dla uczestników zajęć. Zajęć łączących osoby o różnym stopniu i rodzaju niepełnosprawności. - Prowadzimy zajęcia wokalne, z rękodzieła artystycznego, kulinarne, czy tematyczne w zależności od potrzeb – wyjaśnia Bożena Kitowska z DK Amfiteatr.

Akurat odbywają się zajęcia z psychologiem. To nie tylko pogadanka, a raczej próba zachęceni słuchaczy do aktywnego udziału. W przerwie szynko nawiązujemy kontakt z jednym z uczestników. - Lubię rysować i malować – Paweł pokazuje nam z dumą swoją pracę. Okazuje się, że Paweł bierze też udział w zajęciach kulinarnych. Pytamy, jaką zupę lubi przyrządzać najbardziej. - Oczywiście, pomidorową! - odpowiada.

Wszystkie zajęcia odbywają się pod opieką Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej

. - Klub to pomysł dyrektor Amfiteatru Grażyny Schabowskiej – wspomina Hanna Kaczkowska z MOPS. - Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej służy niepełnosprawnym wszelką pomocą. Dlatego, gdy dyrektorka zwróciła się do nas, od razu zaopiekowaliśmy się tymi zajęciami.

Warsztaty fotograficzne  prowadzi wolontariusz Jan Kwiecień. Pan Jan sam oczywiście fotografuje. Obecnie trwa wystawa jego prac. - Fotografie to obrazy malowane światłem. Moi uczniowie muszą zrozumieć rolę, jaka odgrywa wspomniane światło – mówi Jan Kwiecień. A jeśli ktoś nie ma ochoty na uczestnictwo w zajęciach może także przyjść do klubu. I po prostu spotkać się z innymi osobami.

Oceń ten artykuł
(4 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej