Dzisiaj jest: 1 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Natalia, Blanka, Eligiusz
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Roboty drogowe w 2016 roku. Co nowego?

środa, 27 styczeń 2016 17:53
Dział: Wiadomości
Autor 

Remont skrzyżowania ulic Żołkiewskiego i Energetyków - to jedna z nowych inwestycji drogowych, planowanych przez MZDiK w roku 2016. Zarząd planuje też kontynuacje rozpoczętych w minionych latach prac.

 

Kontynuacja budowy przedłużenia ulicy Młodzianowskiej jest jednym z większych zadań, planowanych na rok 2016 przez Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji. Jak mówi rzecznik MZDiK, przedłużenie Młodzianowskiej jest już niemal gotowe. Samą płytę wiaduktu już kilka tygodni temu zabetonowano. Zamontowano także dwie pochylnie. - Mamy pochylnie dla pieszych i rowerzystów, które zapewniają dogodne korzystanie z obiektu, z obydwu stron – Dariusz Dębski, rzecznik MZDiK w Radomiu. Kontynuowane będą także budowy kładek nad ulicami Szarych Szeregów i Osiedlową. Ta pierwsza budowa jest bardziej zaawansowana. W ulicę wmontowano ostatnio pale stalowe, które zapewnią stabilność dla kładki. Wkrótce rozpoczną się prace mostowe. Ich koniec przewidziano na wrzesień tego roku. Nieco inaczej wygląda sytuacja na ulicy Osiedlowej. W grudniu zeszłego roku usunięto podziemną kolizję kabla. Można już przystępować do właściwych prac, ale te na razie nie ruszą. Wykonawca wejdzie na plac budowy po zimie. - Wykonawca zdecydował, że prace rozpocznie dopiero po zimie. Dlaczego? Bo prace trzeba wykonać w jednym ciągu. Wstrzymując roboty na czas zimy, chcieliśmy zminimalizować utrudnienia dla mieszkańców osiedla - twierdzi Dariusz Dębski. Rok 2016 to także nowe inwestycje drogowe. Dariusz Dębski zwraca uwagę przede wszystkim na remont skrzyżowania ulic Żółkiewskiego i Energetyków, wymuszony przede wszystkim budowaną u zbiegu tych ulic Castoramą. Ulice zostaną przebudowane tak, żeby dogodny był dojazd do sklepu. A koszt prac ma pokryć inwestor. Jak zapewnia rzecznik MZDiK, prace drogowe na ten rok w Radomiu zaplanowano tak, żeby były jak najmniej uciążliwe dla mieszkańców. Choć utrudnień uniknąć się nie da. - Proszę pamiętać, że każda inwestycja drogowa wiąże się z utrudnieniami. Już teraz przepraszamy za ewentualne trudności. Ale staramy się, żeby był one jak najmniejsze – mówi Dariusz Dębki. W tym roku planowane jest też przygotowanie dokumentacji trasy N-S. MZDiK musi najpierw uzyskać decyzję środowiskową. Po jej otrzymaniu ogłosi przetarg na wspomnianą dokumentację. 1,5 miliona złotych zarezerwowano także na przygotowanie dokumentacji technicznej przebudowy alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego od Zbrowskiego do Kozienickiej oraz ulicy Zwolińskiego. MZDiK chce w tym roku mieć komplet dokumentów dla tej inwestycji i pozwolenie na roboty drogowe.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • MZDiK zamknie ulicę Wernera

  Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Szarych Szeregów, Mireckiego i Wernera. Przebudowa pociąga za sobą utrudnienia w ruchu. I na takie utrudnienia od poniedziałku będą musieli przygotować się kierowcy. Dal ruchu zostanie zamknięta ulica Wernera, na odcinku od hal mięsnych do skrzyżowania.

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • Kukiz'15 chce dymisji dyrektora MZDiK

  Członkowie radomskich struktur Kukiz'15 żądają dymisji dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Dlaczego ? Powodów – ich zdaniem - jet wiele. Jednym z nich jest niegospodarność Piotra Wójcika.

 • MZDiK stracił cierpliwość. 400 tysięcy złotych kar

  400 tysięcy złotych kar naliczył MZDiK firmie R&G Mielec za wadliwie działające w Radomiu biletomaty. Jak mówi Dawid Puton, rzecznik MZDIK, kary są efektem opieszałości mieleckiej firmy w naprawie biletomatów mimo wielokrotnych próśb i napomnień ze strony MZDiK.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej