Dzisiaj jest: 1 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Natalia, Blanka, Eligiusz
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Trzech chętnych na dyrektora MZDiK

piątek, 22 styczeń 2016 17:47
Dział: Wiadomości
Autor 

Trzy oferty złożono w konkursie na stanowisko dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Wkrótce rozpoczną się rozmowy z kandydatami.

 

Ogłoszenie o konkursie na stanowisko dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu opublikowano 11 stycznia. Było to dość spore zaskoczenie, bo wcześniej głośno mówiło się o tym, że dyrektor został wybrany. Miał nim zostać obecny radny Platformy Obywatelskiej Andrzej Łuczyki. Sam zainteresowany przyznał to zresztą. Ale dyrektorem ostatecznie nie został. - Miałem zostać dyrektorem, ale nie dogadałem się z moim potencjalnym przełożonym i zrezygnowałem z tej oferty – mówił 11 stycznia Andrzej Łuczycki. Odpowiedzialny między innymi za inwestycje drogowe w mieście wiceprezydent Konrad Frysztak tak wówczas komentował sprawę: - Rzeczywiście prezydent Radosław Witkowski myślał o tym, żeby Andrzej Łuczycki został dyrektorem MZDiK, ale też ja już wówczas sugerowałem, że można ogłosić konkurs. I magistrat konkurs ogłosił. Termin przyjmowania ofert minął. Wpłynęły trzy. Jak mówi wiceprezydent Konrad Frysztak, pytany o oczekiwania wobec nowego dyrektora, zarządca MZDiK powinien mieć wykształcenie prawnicze, ekonomiczne lub z zakresu tematyki drogowej. Powinien także skutecznie pozyskiwać pieniądze z Unii Europejskiej. - Mam nadzieję, że osoby, które złożyły ofertę będą zdolne do pokierowania MZDiK, poradzą sobie z problemami, które generują nowe inwestycje. To jednostka, która oddziałuje na wszystkich mieszkańców miasta – mówi wiceprezydent. Oferty trzech kandydatów zostaną otwarte po ukonstytuowaniu się komisji, która te oferty rozpatrzy i przeprowadzi rozmowy z zainteresowanymi.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • MZDiK zamknie ulicę Wernera

  Trwa przebudowa skrzyżowania ulic Szarych Szeregów, Mireckiego i Wernera. Przebudowa pociąga za sobą utrudnienia w ruchu. I na takie utrudnienia od poniedziałku będą musieli przygotować się kierowcy. Dal ruchu zostanie zamknięta ulica Wernera, na odcinku od hal mięsnych do skrzyżowania.

 • MZDiK zamyka ulicę Mireckiego. Będą utrudnienia

  W radomskiej „Łaźni” trwa XXV Ogólnopolski Turniej Śpiewających Poezję. W tym roku odbywa się innej formule. Nie ma konkursu. W sobotę w Łaźnia zaprasza na koncert mega gwiazdy - wystąpi Stanisław Soyka. O szczegółach koncertu mówi Beata Drozdowska.

 • Kukiz'15 chce dymisji dyrektora MZDiK

  Członkowie radomskich struktur Kukiz'15 żądają dymisji dyrektora Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Dlaczego ? Powodów – ich zdaniem - jet wiele. Jednym z nich jest niegospodarność Piotra Wójcika.

 • Rogatka Warszawska czeka na remont. Magistrat szuka pieniędzy

  Mural przedstawiający Dyzia marzyciela z wiersza Juliana Tuwima, zdobi jedną ze ścian dawnej szkoły plastycznej w Radomiu. Autorką muralu jest Natalia Rak, radomianka, absolwentka „plastyka” i Akademii Sztuk Pięknych w Łodzi. Od września w budynku mieścić się będzie przedszkole im. Juliana Tuwima.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej