Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Kolejne zastrzeżenia do remontu stacji

środa, 20 styczeń 2016 17:04
Dział: Wiadomości
Autor 

Informowaliśmy już o nieczynnych windach, braku tablic informacyjnych. Teraz do zastrzeżeń dotyczących remontu stacji kolejowej w Radomiu dochodzą kolejne. Od osób, które korzystają z parkingu w systemie „Parkuj i jedź”.

 

A chodzi o dojście z tego parkingu na stacje. Teraz, jak informują kierowcy, ze względu na postawione ogrodzenie, którego wcześniej nie było droga z parkingu „Parkuj i jedź” się wydłużyła. Może nie znacznie, ale jednak. To kolejne zastrzeżenie jakie radomianie mają do remontu stacji kolejowej w Radomiu. Rzecznik PKP PLK twierdzi, że być może uda się coś zrobić w tej sprawie. - Rozważamy możliwość poprawy dostępu na dworzec od strony parkingu. Tak, aby pasażerowie mieli dogodny dostęp – mówi Karol Jakubowski, rzecznik PKP PLK S.A. Już od najbliższego poniedziałku, czyli od 25 stycznia dogodny dostęp do tunelu mają mieć osoby niepełnosprawne i rodzice z dziećmi w wózkach. Wówczas mają zostać uruchomione windy. Teraz są nieczynne, a na schodach prowadzących do tunelu nie ma pochylni ułatwiającej na przykład wjazd wózkiem. Narzekają rodzice i ci, dla których schody to niemała przeszkoda. - Niedoróbki są straszne. Nie ma jak zjechać z dzieckiem. Nie chodzę tędy z wózkiem – mówi radomianka. - O lasce chodzę, to chciałabym jeździć już – dodaje starsza pani. Jak informuje rzecznik PKP PLK, testy wind zostały zakończone. Potrzebny jest tylko dokument zezwalający na dopuszczenie do użytku. A użytkownicy zwracali także uwagę na to, że po remoncie zabrakło w tunelu tablic informujących na przykład o kursach pociągów. Będą – zapewnia rzecznik. Tylko później. - Przewidujemy na tak ważnej stacji jak Radom zainstalowanie systemu dynamicznej informacji pasażerskiej. Ten projekt chcemy zrealizować w ogólnopolskim przetargu. Stacja w Radomiu będzie jedną z pierwszych, na których ten system zostanie zainstalowany – informuje Karol Jakubowski. Kiedy będą te tablice? Prawdopodobnie trzeba będzie na nie poczekać, bo PKP przygotowują się do ogłoszenia wspomnianego przetargu. Remont stacji kolejowej w Radomiu kosztował 100 milionów złotych. Zmodernizowano peron i układ torowy, także tunel. Jak widać, użytkownicy mają zastrzeżenia. Ale nie można powiedzieć, że tylko narzekają. Na przykład starsza pani, która już nie może doczekać się uruchomienia wind docenia całokształt: - Ale ładnie zrobili. Pięknie. Tylko żeby ludzie poszanowali – mówi odchodząc.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Trwają roboty drogowe na ulicy Struga

  Uwaga kierowcy i piesi. Na ulicy Struga w pobliżu skrzyżowania z ulicą 25 Czerwca trwają roboty drogowe prowadzone przez Wodociągi Miejskie. Prace spowodowały utrudnienia w ruchu, a także nową jego organizację.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej