Dzisiaj jest: 9 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Aneta, Leokadia, Wiesław

Policja kontrolowała przejścia dla pieszych

wtorek, 19 styczeń 2016 16:12
Dział: Wiadomości
Autor 

Około 500 kierowców i 150 pieszych zostało ukaranych mandatami przez policję podczas akcji „Tydzień bezpieczeństwa pieszych”. Niestety, wciąż wielu kierowców wyprzedza na przejściach dla pieszych. Niestety, także wielu pieszych przechodzi przez jezdnię w niedozwolonych miejscach.

 

W akcji brali udział nie tylko policjanci „drogówki”, ale też i z wydziału prewencji. - Przez ten tydzień ujawniliśmy ponad 500 wykroczeń. Były to wykroczenia zarówno z udziałem pieszych, czyli przez nich powodowane, jak i wykroczenia kierowców wobec pieszych. Muszę powiedzieć, że jest lepiej. Odnotowaliśmy tylko jeden wypadek z udziałem pieszego, ale niestety na przejściu – mówi podinspektor Piotr Kostkiewicz, naczelnik Wydziału Ruchu Drogowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Niestety, wciąż nie brakuje kierowców, którzy wyprzedzają i omijają na przejściach. Nie brakuje także i pieszych, którzy łamią prawo. - Ponad 1/3 ogółu wykroczeń to wykroczenia powodowane przez pieszych. Najczęstszym wykroczeniem było przechodzenie w miejscu niedozwolonym – dodaje podinspektor Piotr Kostkiewicz. Kierowcom, którzy nie zatrzymają się przed przejściem, omijają stojące samochody lub wyprzedzają na przejściu inny pojazd grozi mandat w wysokości 350 złotych, 10 punktów karnych i skierowanie przez policję wniosku do sądu. Natomiast osobie, która przejdzie przez jezdnię w miejscu niedozwolonym grozi mandat w wysokości 100 złotych.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • W Radomiu pojawiły się nowe znaki...dla pieszych

  Uwaga piesi. W Radomiu pojawiły się nowe znaki „Stop wypadkom-zachowaj ostrożność”. Znaki ustawiono przy przejściach dla pieszych z inicjatywy radomskiej policji. Inicjatywa ważna i potrzebna bo tylko w miniony poniedziałek, piesi w Radomiu popełnili aż 70 wykroczeń.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej