Dzisiaj jest: 4 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Weronika, Mariusz, Andrzej
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Wybory w SLD: u nas W. Czarzasty i K. Gawkowski

poniedziałek, 18 styczeń 2016 18:22
Dział: Wiadomości
Autor 

W okręgu radomskim w sobotnich wyborach na przewodniczącego SLD wygrał – nieoficjalnie - Włodzimierz Czarzasty. W samym Radomiu wyraźna przewagę miał za to Krzysztof Gawkowski.

 

W sobotę Sojusz Lewicy Demokratycznej wybierał nowego przewodniczącego. W Radomiu pracowały dwie komisje wyborcze: miejska i powiatowa. Na liście kandydatów było 10 nazwisk. Jak obstawiał w sobotni poranek szef radomskiego sojuszu, u nas mogły liczyć się tylko trzy osoby. - Mazowsze na pewno głosować będzie na osobę z Mazowsza. Jak znam Mazowsze, to zawsze takie osoby najbliżej serca były. Czyli podejrzewam że to ta „wielka trójka”, Włodek Czarzasty, Krzysio Gawkowski i Jerzy Wenderlich to będzie ta, w której rozegra się bój o prymat – mówił w sobotę Leszek Rejmer, szef radomskiego SLD. Leszek Rejmer nie pomylił się. W powiecie, a także w kilku innych okolicznych powiatach członkowie SLD postawili na Włodzimierza Czarzastego. W samym Radomiu, jak dowiedzieliśmy się nieoficjalnie, wyraźną większość głosów zdobył Krzysztof Gawkowski. To zaskakujący wynik, bo Włodzimierz Czarzasty jest obecnie szefem struktur mazowieckich. Jak komentują nieoficjalnie działacze radomskiego SLD, taki wynik głosowania to żółta kartka, jaką Radom wystawił mazowieckiemu szefowi.

Etykiety
Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Radomskie SLD świętowało wejście do Unii Europejskiej

  O kolejnej rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej przypominali radomianom 1 maja na Palcu Corraziego także członkowie radomskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

 • Radom uczci wstąpienia Polski do UE

  Rozdawanie biało-czerwonych flag, konkursy i wspólne odśpiewanie „Ody do radości” - tak w Radomiu we wtorek 1 maja zostanie uczczone nie Święto Pracy, a 14 rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

 • Bezpartyjni chcą odpartyjnić Radę Miejską

  Bezpartyjna Rada Miejska – to główna idea jaka przyświeca Stowarzyszeniu Bezpartyjni Radom. Jak mówią przedstawiciele tego stowarzyszenia, dość już w Radzie Miejskiej wojny polsko-polskiej. Ale okazuje się, że ta wojenka trawa wewnątrz samego stowarzyszenia. Członkostwo w nim zawiesił Kazimierz Woźniak, prezes Radomian Razem.

 • Kukiz'15 do wyborów samodzielnie, chociaż...

  Do wyborów w Radomiu pójdziemy pod własnym szyldem, czyli nie będziemy wchodzili w żadne koalicje – mówi poseł Robert Mordak, poseł Kukiz'15. Stowarzyszenie nie wyklucza natomiast koalicji w okolicznych powiatach.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej