Dzisiaj jest: 3 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery

Nie tylko technika jazdy

piątek, 13 marzec 2015 17:14
Dział: Wiadomości
Autor 

Szkoleń nigdy za wiele. Zwłaszcza, gdy chodzi o bezpieczeństwo na drogach. A jeżeli w roli nauczyciela występuje uczestniczka rajdów Magdalena Wilk, to sukces murowany.

W roli organizatorów akcji tradycyjnie wystąpili policjanci z drogówki. Tym razem oferta była skierowana do pań. Na kartingowym torze przy ulicy Warszawskiej szkolić się mogła każda kobieta, korzystająca z auta. Szkolenie było bezpłatne. O tym, jak ważne dla komendy jest takie szkolenie, dowodzi już sama obecność naczelnika Wydziału Ruchu Drogowego KW Policji Jacka Mnicha. - Na torze przekazywaliśmy uwagi na temat techniki jazdy – mówi Jacek Mnich. - Warto pamiętać, że niektóre zasady nie wynikają z kodeksu drogowego. Szkoleniem pań, prowadzących auta, zajęła się zapowiadana Magdalena Wilk. Radomianka, wielka miłośniczka rajdów samochodowych przekazywała swoim podopiecznym swoje doświadczenia. Co prawda, lepiej, żeby nikt nie musiał na drodze przeżywać takich, jak w rajdach sytuacji. Ale ich znajomość na pewno przyda się w bezpiecznej jeździe. Nie ma w tej sprawie wątpliwości na przykład radomianka Joanna Sieczkowska. Na wieść o szkoleniu przełożyła inne sprawy i udała się na kartodrom. - Już po pierwszych ćwiczeniach zauważyłam, że takie kursy są bardzo potrzebne – przekonuje Joanna Sieczkowska. Nauka obejmowała tyle elementów, że trudno byłoby wszystkie wymienić. Na trasie im więcej wiedzy, tym bezpieczniej. Program szkolenia nie kończył się na samej technice jazdy. - Zajęliśmy się ogólnie mówiąc kulturą jazdy, a także diagnostyką – mówi Jacek Mnich. Uczestniczek kursu wiele nie było. Może odstraszyła je pogoda, może pora dnia. Nie wszyscy przecież mogli zwolnić się z pracy. Ale panie które zdecydowały się na kurs, na pewno nie żałowały. - Takie akcje na pewno poprawiają bezpieczeństwo na drogach – zapewnia Joanna Sieczkowska. Był też słodki poczęstunek i sympatyczna atmosfera. Wiadomo, nerwus na drodze to zagrożenie, a jazda spokojna, pełna kultury sprzyja bezpieczeństwu.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Paweł Sochalski

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • W Radomiu pojawiły się nowe znaki...dla pieszych

  Uwaga piesi. W Radomiu pojawiły się nowe znaki „Stop wypadkom-zachowaj ostrożność”. Znaki ustawiono przy przejściach dla pieszych z inicjatywy radomskiej policji. Inicjatywa ważna i potrzebna bo tylko w miniony poniedziałek, piesi w Radomiu popełnili aż 70 wykroczeń.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej