Dzisiaj jest: 3 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery

Windy nieco później. Pod koniec stycznia

piątek, 15 styczeń 2016 17:16
Dział: Wiadomości
Autor 

25 stycznia – jak deklarują Polskie Koleje Państwowe - zostaną uruchomione windy na radomskim dworcu. Windy są już po testach technicznych, ale PKP czeka jeszcze na odbiór certyfikatów wind z Transportowego Dozoru Technicznego.

 

Windy na peronach radomskiego dworca to nowość. Przed remontem stacji, na perony i na drugą stronę miasta, czyli na ulicę Domagalskiego, można się było dostać wyłącznie schodami. Modernizację stacji i budowę tunelu pod dworcem zakończono w grudniu ubiegłego roku. Ale windy nie zostały oddane do użytku razem z peronami i przejściem podziemnym. Powodem była konieczność przeprowadzenia testów technicznych tych urządzeń. - To najlepsze rozwiązanie dla osób o ograniczonej sprawności ruchowej w dostaniu się na perony - mówi Karol Jakubowski, rzecznik PKP PLK S.A. PKP deklarowały, że windy zostaną uruchomione w połowie stycznia. Ale tego terminu nie udało się dotrzymać. - Obecnie oczekujemy już tylko na przekazanie dokumentów, które będą nas uprawniały do uruchomienia wind na stacji w Radomiu. Planujemy otwarcie tych urządzeń na 25 stycznia – dodaje Karol Jakubowski. Certyfikaty ma przekazać PKP PLK Transportowy Dozór Techniczny. Na radomskim dworcu zamontowano cztery windy. Trzy na peronach oraz jedną od strony ulicy Domagalskiego.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Kamienice Gąski i Esterki doczekają się remontu

  Kamienice Gąski i Esterki stojące na radomskim Rynku, pozostaną w zasobach Muzeum im. Jacka Malczewskiego i zostaną wyremontowane. Takie zapewnienie złożył przebywający w Radomiu marszałek Mazowsza Adam Struzik.

 • MZDiK poczeka na oferty dłużej

  Nie do 8 a do 10 maja Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji w Radomiu czeka na oferty o firm zainteresowanych przebudową alei Wojska Polskiego, Żółkiewskiego i Zwolińskiego. Przesunięcie terminu przyjmowania ofert spowodowane jest dużą ilością zapytań od firm zainteresowanych tym przetargiem.

 • Trwa remont Placu Jagiellońskiego

  Prace wykonuje firma Rosa-Bud. Inwestycja ma zakończyć się w sierpniu. Koszt przebudowy to 6 milionów 400 tysięcy złotych.

 • Trwają roboty drogowe na ulicy Struga

  Uwaga kierowcy i piesi. Na ulicy Struga w pobliżu skrzyżowania z ulicą 25 Czerwca trwają roboty drogowe prowadzone przez Wodociągi Miejskie. Prace spowodowały utrudnienia w ruchu, a także nową jego organizację.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej