Dzisiaj jest: 7 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Romuald, Ryszard, Teodor
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

SLD ocenia 100 dni prezydenta

piątek, 13 marzec 2015 16:54
Dział: Wiadomości
Autor 

Sojusz Lewicy Demokratycznej w Radomiu podsumowuje 100 dni prezydentury Radosława Witkowskiego. Nie wystawia konkretnej oceny bo – jak mówi – czeka na efekty prac prezydenta.

Po 100 dniach prezydentury Radosława Witkowskiego radomski Sojusz Lewicy Demokratycznej dokonuje pierwszej oceny. SLD daje plusy prezydentowi za częste spotkania w instytucjach Warszawie, czego efektem jest – jak mówi Leszek Rejmer – podpisane listu intencyjnego w sprawie utworzenia Radomskiej Strefy Gospodarczej. Radni Sojuszu pozytywnie mówią także o wprowadzonej niedawno obniżce cen za odbiór odpadów. SLD zwraca jednak uwagę na to, że nowy prezydent – ich zdaniem – nie zajął się sprawą lokali socjalnych w Radomiu. - Prosimy, żeby prezydent skupił się na tym no i czekamy na obiecaną w kampanii obniżkę cen biletów komunikacji miejskiej – mówi Leszek Rejmer szef radomskiego SLD. Podczas konferencji, na której podsumowano 100 dni Radosława Witkowskiego sporo uwagi działacze Lewicy poświęcili radomskiemu lotnisku. Radny Jan Pszczoła zwracał uwagę na prognozy spółki Port Lotniczy Radom, z którymi Rada Miejska zapoznała się podczas ostatniej, nadzwyczajnej sesji poświęconej Portowi Lotniczemu. Z danych wynika, że w 2027 roku port osiągnie przychody na poziomie 100 milinów złotych, a już w 2015 roku obsłuży ponad 200 tysięcy pasażerów. - To radosna twórczość prezesa spółki. Apeluję do prezydenta o rozliczenie zarządu spółki Port Lotniczy Radom – mówi Jan Pszczoła, radny SLD. Lewica zwraca też uwagę na szeroko komentowaną koncepcję Placu Jagiellońskiego. Krzysztof Pszczoła, reprezentant kupców krytykuje rozwiązanie jakie projektant zastosował przy parkingu podziemnym na 200 aut. - Nie będą mogły tam wjeżdżać autokary, które bardzo często parkują przed teatrem. Wejścia i wyjścia zaplanowano tak, że klienci będą mieli utrudniony dostęp do kwiaciarek i okolicznych kupców – wylicza Krzysztof Pszczoła i zaraz dodaje: - Rolą gospodarza jest dbanie o mir, o to, co już zbudowano. Jeśli coś nie działa dobrze, to trzeba pomyśleć jak to usprawnić, a nie skupiać się tylko na nowym. Poproszeni o wystawienie szkolnej oceny Radosławowi Witkowskiemu za 100 dni prezydentury, radni SLD odmówili. Jak twierdzą, prezydent pracuje, czas na ocenę przyjdzie wtedy, kiedy widoczne będą efekty pracy Radosława Witkowskiego.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Są oszczędności. Prezydent chce przesunięć w budżecie

  Ponad 11 milionów złotych, zaoszczędzonych dzięki subwencji drogowej na budowę trasy N-S, prezydent Radomia chce wykorzystać na realizację kilku inwestycji w mieście, między innymi na budowę układu komunikacyjnego wokół Radomskiego Centrum Sportu czy budowę placu zabaw dla Publicznego Przedszkola nr 3. Zgodę na przesunięcie tych pieniędzy w budżecie, muszą wyrazić radni.

 • W szpitalu miejskim powstanie nowy oddział rehabilitacji

  Radomski magistrat ogłosił przetarg na budowę oddziału rehabilitacji w szpitalu miejskim przy ulicy Tochtermana. Inwestycja ma być gotowa w 2020 roku i jak zapowiada prezydent Radosław Witkowski, nowy oddział rehabilitacji ma spełniać standardy europejskie.

 • Radomskie SLD świętowało wejście do Unii Europejskiej

  O kolejnej rocznicy wejścia Polski do Unii Europejskiej przypominali radomianom 1 maja na Palcu Corraziego także członkowie radomskiego Sojuszu Lewicy Demokratycznej.

 • Radom uczci wstąpienia Polski do UE

  Rozdawanie biało-czerwonych flag, konkursy i wspólne odśpiewanie „Ody do radości” - tak w Radomiu we wtorek 1 maja zostanie uczczone nie Święto Pracy, a 14 rocznica wstąpienia Polski do Unii Europejskiej.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej