Dzisiaj jest: 8 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Maria, Wirginia, Wirgiliusz

Nielegalna wycinka? Policja sprawdza

piątek, 13 marzec 2015 16:40
Dział: Wiadomości
Autor 

Miejski Zarząd Dróg i Komunikacji zawiadomił policję o nielegalnej wycince ponad 100 drzew, do której doszło wzdłuż ulicy Czarnej na odcinku od Grzecznarowskiego do PCK. Policja bada sprawę. Straty oszacowano na około 30 tysięcy złotych.

Wzdłuż ulicy Czarnej biegnie linia kolejowa, którą modernizuje spółka PKP Polskie Linie Kolejowe. Wycięto drzewa rosnące między torami, a ulicą Czarną na odcinku między ulicami Grzecznarowskiego i PCK. - Chodzi dokładnie o 102 topole szare i 7 wiązów polnych – mówi Dariusz Dębski, rzecznik Miejskiego Zarządu Dróg i Komunikacji w Radomiu. Według MZDiK wycinki dokonano bez wymaganych zezwoleń. Potwierdza to także Grażyna Krugły, dyrektor Wydziału Ochrony Środowiska i Rolnictwa Urzędu Miejskiego w Radomiu. Jak wyjaśnia, pozwolenie wydano tylko na częściową wycinkę – prawie 270 drzew, które rosły na terenach należących do PKP. Wydawanie pozwolenia na pozostałą wycinkę było dopiero w toku. PKP nie poczekały jednak na zakończenie procedury dlatego MZDiK złożył zawiadomienie na policję o nielegalnej wycince drzew i możliwości popełnienia przestępstwa. - Wartość przedstawionych nam strat, to kwota około 30 tysięcy złotych – informuje Justyna Leszczyńska z zespołu prasowego Komendy Miejskiej Policji w Radomiu. Z rzecznikiem PKP PLK nie udało nam się dziś skontaktować.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • W Radomiu pojawiły się nowe znaki...dla pieszych

  Uwaga piesi. W Radomiu pojawiły się nowe znaki „Stop wypadkom-zachowaj ostrożność”. Znaki ustawiono przy przejściach dla pieszych z inicjatywy radomskiej policji. Inicjatywa ważna i potrzebna bo tylko w miniony poniedziałek, piesi w Radomiu popełnili aż 70 wykroczeń.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej