Dzisiaj jest: 3 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Franciszek, Hilary, Ksawery

Zlikwidowano nielegalny tytoniowy biznes

środa, 13 styczeń 2016 16:43
Dział: Wiadomości
Autor  Julia Grzesiak

Akt oskarżenia przeciwko 37 osobom działającym w zorganizowanej grupie przestępczej handlującej nielegalnym alkoholem i tytoniem trafił radomskiego sądu. Podejrzanym grozi do 5 lat więzienia.

 

Pierwsze działania policji w tej sprawie miały miejsce w 2014 roku. Zatrzymano wówczas 15 osób podejrzanych o udział w nielegalnej produkcji tytoniu. - Z tych naszych ustaleń wynika, że na terenie województwa lubelskiego była kupowana krajanka, a na terenie województwa świętokrzyskiego była ona przerabiana. Tak powstałe papierosy trafiały między innymi na targowiska na terenie województwa świętokrzyskiego oraz mazowieckiego – mówi Rafał Jeżak z zespołu prasowego KWP w Radomiu. Prokuratura Okręgowa w Radomiu skierowała do sądu akt oskarżenia przeciwko zorganizowanej grupie przestępczej zajmującej się nielegalną produkcją i nielegalnym obrotem tytoniu, papierosami i alkoholem w postaci spirytusu bez polskich znaków akcyzy. W sumie oskarżono 37 osób. - Policjanci do tej sprawy zabezpieczyli łącznie 5 ton suszu tytoniowego, ponad 2 tony krajanki, 1600 paczek papierosów pochodzących z przemytu, nielegalny spirytus, oraz 900 tysięcy złotych w gotówce i samochody o wartości 150 tysięcy złotych na poczet ewentualnych przyszłych kar – dodaje asp. sztab. Andrzej Lewicki, z zespołu prasowego KWP w Radomiu. Straty Skarbu Państwa szacowane są na 22 miliony złotych Jak informuje prokuratura okręgowa, w toku postępowania 17 oskarżonych poddało się dobrowolnie karze. Rozprawa będzie toczyła się w Sądzie Okręgowym w Radomiu.

Oceń ten artykuł
(1 głos)

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

 • Był świadomy kiedy zadawał ciosy

  Maciej S., który w maju ubiegłego roku zamordował swoją byłą partnerkę i jej półtorarocznego synka był poczytalny w chwili dokonywania zbrodni. Taka opinię przesłani do radomskiej prokuratury biegli.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej