Dzisiaj jest: 8 Lutego 2023    |    Dziś imieniny obchodzą: Piotr, Jan, Hieronim
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

16 marca rusza rekrutacja do przedszkoli

piątek, 13 marzec 2015 16:34
Dział: Wiadomości
Autor 

Prawie cztery tysiące miejsc dla nowych przedszkolaków przygotowały władze miasta. Rekrutacja rusza w poniedziałek, 16 marca.

Rusza 16 i potrwa do 30 marca. W tym czasie rodzice, którzy będą chcieli posłać swoje dziecko do przedszkola muszą zalogować się w systemie elektronicznego naboru i wybrać te placówki, które najbardziej im odpowiadają. - Na nowy rok szkolny 2015/2016 przygotowaliśmy więcej miejsc w przedszkolach publicznych. Jest ich prawie 4 tysiące - informuje Katarzyna Piechota-Kaim, rzeczniczka Urzędu Miejskiego. Ale – jak pokazują wyniki naborów z poprzednich lat – jedne przedszkola cieszą się większym, inne nieco mniejszym zainteresowaniem rodziców. W przedszkolu numer 11 na przykład kandydatów zazwyczaj jest więcej niż dostępnych miejsc. - W latach poprzednich było sporo kandydatów, średnio dwóch na jedno miejsce – informuje Jolanta Tworek, dyrektor Przedszkola Publicznego numer. - W systemie są szczegółowe informacje o tym, ile dzieci możemy przyjąć do konkretnego oddziału, rodzice mają do tego wgląd, a komputer generuje wyniki – dodaje. Zatem to system decyduje kto w przypadku nadmiaru kandydatów do danego przedszkola się dostaje, a kto ma miejsce w innej placówce. Każdy mały kandydat jest przez system punktowany, a pierwszeństwo w naborze mają między innymi dzieci niepełnosprawne, lub te, które mają niepełnosprawnych rodziców, także maluchy z rodzin wielodzietnych. - Większe szanse na przyjęcie mają też osoby samotnie wychowujące dziecko, jak i te, które obejmują kandydata pieczą zastępczą – dodaje Katarzyna Piechota-Kaim. Ale nawet jeśli mały kandydat nie dostanie się do przedszkola pierwszego wyboru, to zapewne znajdzie się dla niego miejsce w innej placówce – mówią władze miasta. Listy dzieci zakwalifikowanych do przedszkoli zostaną wywieszone 9 kwietnia. Potem rodzice będą mieli czas na potwierdzenie woli kształcenia ich dziecka w danej placówce, a ostateczne wynik naboru mają być znane w połowie kwietnia. Następnie ruszy rekrutacja uzupełniająca.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Rekrutacja do przeszkoli

  24 lutego rozpocznie się rekrutacja do przedszkoli i oddziałów przedszkolnych w szkołach podstawowych. Zasady naboru pozostają bez zmian.

 • Jak zostać policjantem? Najgorszy MultiSelect

  Ponad 150 nowych pracowników chce przyjąć w tym roku mazowiecka policja. Chętnych nie brakuje, choć zostać policjantem nie jest łatwo, a zarobki – przynajmniej na początku – mogą być wątpliwą zachętą.

 • Można starać się o bezpłatny internet. Magistrat przyjmuje wnioski

  O bezpłatny dostęp do internetu mogą strać się mieszkańcy zagrożeni wykluczeniem cyfrowym. Urząd Miejski przyjmuje wnioski od zainteresowanych do końca stycznia.

 • Pieniądze dla przedszkoli w ramach unijnego programu

  Za prawie 2,5 miliona złotych w ramach projektu „Idzie szkrab w wielki świat” zostaną wyposażone nowe oddziały przedszkole w Radomiu. Pieniądze pochodzą z Unii Europejskiej. Ponad 1300 maluchów będzie mogło skorzystać z zajęć psychoruchowych, a dzieci niepełnosprawne z zajęć terapeutycznych.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej