Dzisiaj jest: 1 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Natalia, Blanka, Eligiusz

Mniej wypadków na Mazowszu

sobota, 09 styczeń 2016 14:28
Dział: Wiadomości
Autor 

Poprawia się stan bezpieczeństwa na drogach województwa Mazowieckiego. Tak wynika ze statystyk prowadzonych przez Komendę Wojewódzką Policji w Radomiu. Według mazowieckiej „drogówki” w roku 2015 odnotowano o ponad 160 wypadków mniej niż w roku 2014. Zginęło także mniej osób.

Regularny spadek liczby zarówno wypadków jak i kolizji drogowych mazowiecka „drogówka” odnotowuje już od roku 2012. W roku 2015 doszło do blisko 2200 wypadków. To o ponad 160 wypadków drogowych mniej niż w roku 2014. Spada także liczba ofiar śmiertelnych. W roku 2012 na drogach Mazowsza zginęło ponad 400 osób. W latach kolejnych 348 i 321 osób. Rok 2015 był pod tym względem jeszcze lepszy. Ofiar śmiertelnych było o 6 mniej niż w roku 2014. Zmniejszyła się także liczba rannych. Z blisko 2900 w roku 2014, do ponad 2600 w roku ubiegłym. Spadek liczby wypadków i ofiar śmiertelnych to między innymi wynik zaostrzenia kar wobec kierowców łamiących przepisy. Policjanci mazowieckiej „drogówki” zatrzymali ponad 1670 praw jazdy. To o ponad 720 więcej niż w roku 2014. Dla porównania warto dodać, że w roku 2013 zatrzymanych praw jazdy było zaledwie 26.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Mateusz D. skazany

  Na 5 lat więzienia sąd skazał w środę 28-letniego Mateusza D., oskarżonego o spowodowanie w lipcu ubiegłego roku na ulicy Mieszka I w Radomiu wypadku, w którym zginęło starsze małżeństwo. Dodatkowo Mateusz D. dostał 10-letni zakaz prowadzenia pojazdów mechanicznych.

 • Policja rozpoczęła akcję „majowy weekend”

  Na ulicach Radomia, drogach powiatu radomskiego i drogach Mazowsza, rozpoczęła się w piątek policyjna akcja „majowy weekend”. W związku ze zwiększona ilością majowych wyjazdów, pojawi się zdecydowanie więcej patroli policyjnej „drogówki”.

 • Groźny wypadek na E7

  3 osoby zostały ranne w wypadku, do którego doszło we wtorek rani na drodze E7. Trasa była zablokowana przez kilka godzin. Policja zorganizowała objazdy.

 • Mieli szczęście. Pomogli policjanci

  O prawdziwym szczęściu mogą mówić trzy młode osoby, które w minioną sobotę podróżowały peugeotem drogą numer 728. W miejscowości Stara Wieś auto zapaliło się podczas jazdy, ale kierowca i pasażerowie nie dostrzegli ognia. W porę całe zdarzenie zauważyli policjanci wracający z zabezpieczenia wizyty premiera Morawieckiego w Grójcu i Nowym Mieście.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej