Dzisiaj jest: 5 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Krystyna, Sabina, Norbert
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Teren planowany pod halę wróci do właścicieli?

piątek, 08 styczeń 2016 18:10
Dział: Wiadomości
Autor 

Starosta radomski nakazał zwrot części terenu u zbiegu ulic Struga i Zbrowskiego spadkobiercom właścicieli. Chodzi o 30 arów z prawie 2 hektarów gruntu, o które upomnieli się spadkobiercy.

 

Sprawa wypłynęła jeszcze za prezydentury Andrzeja Kosztowniaka. Pierwotnie nowa hala miała stanąć na terenie położonym wzdłuż ulicy Zbrowskiego. Ale pojawili się spadkobiercy dawnych właścicieli części tego gruntu. Właścicieli, którzy zostali wywłaszczeni jeszcze w latach 70-tych ubiegłego wieku. - Wywłaszczona w latach 70-tych nieruchomość nie została zagospodarowana zgodnie z przeznaczeniem – mówi Mirosław Ślifirczyk, starosta radomski. Czyli z przeznaczeniem sportowym. Dlatego teraz spadkobiercy dawnych właścicieli upomnieli się o grunty. Walczą o zwrot prawie 2 hektarów terenu. Ponieważ miasto nie mogło rozstrzygać sporu we własnej sprawie, dlatego wojewoda wskazał Starostwo Powiatowe jako organ do rozstrzygnięcia tej kwestii. - Badaliśmy tę sprawę. Okazało się, że część tej nieruchomości wywłaszczonej, dokładnie 1 hektar i 30 arów, jest faktycznie zabudowana na potrzeby zgodne z przeznaczeniem. Natomiast około 30 arów takiego przeznaczenia nie ma – tłumaczy Mirosław Ślifirczyk. Dlatego starosta radomski Mirosław Ślifirczyk nakazał zwrot części terenu o wielkości właśnie 30 arów (3 tys. metrów kwadratowych) spadkobiercom dawnych właścicieli. Z decyzją starosty nie zgadza się radomski magistrat. - Oczywiście Urząd Miejski nie zgadza się z tą decyzją. Będzie się od niej odwoływał. Starosta podnosi, że cel wywłaszczenia nie został zrealizowany. Urząd stoi na stanowisku, że było inaczej – mówi Mateusz Tyczyński, szef kancelarii prezydenta Radomia. Magistrat zapewnia, że decyzja starosty o zwrocie części terenu nie wpłynie na budowę Radomskiego Centrum Sportu. Sporne grunty leżą już poza terenem budowy. - Tutaj radomianie mogą być spokojni. My dążymy również do tego, żeby cały ten teren został własnością miasta gdyż jest on bardzo potrzebny do zagospodarowania terenu wokół Radomskiego Centrum Sportu – dodaje Mateusz Tyczyński. Jak poinformował nas starosta Mirosław Ślifirczyk, zaskarżenie jego decyzji zapowiedzieli także spadkobiercy dawnych właścicieli, którzy chcą odzyskać całość spornego terenu.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • "Niedziela z Powiatem" czyli rodzinny festyn starostwa

  Starostwo Powiatowe w Radomiu rozpoczyna w niedzielę 27 maja cykl spotkań pod nazwą „Niedziela z Powiatem”. Spotkania z mieszkańcami powiatu radomskiego będą miały charakter rodzinnych festynów. O szczegółach mówi Mirosław Ślifirczyk, starosta radomski.

 • Budują w dobrym tempie?

  Część powstającej przy ulicy Struga hali widowiskowo sportowej jest już oszklona. Zainstalowany został także dach. Większe wrażenie prace robią w środku. Trwa wyposażenie pierwszych pomieszczeń technicznych.

 • Jest projekt budżetu powiatu na rok 2018

  Jest projekt budżetu powiatu na rok 2018. Przychody mają wynieść 134 miliony złotych, wydatki prawie 149 milionów. Ponad 20% wydatków powiat przeznaczy na inwestycje.

 • PSL chce przywrócenia niższego wieku emerytalnego rolników

  Obniżając wiek emerytalny dla wszystkich Polaków, rząd podwyższył jednocześnie wiek emerytalny rolnikom, którzy wcześniej mogli przejść na emeryturę mając 55 lat – to w przypadku kobiet i lat 60 – to granica dla mężczyzn. PSL chce przywrócenia niższego wieku emerytalnego dla rolników

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej