Dzisiaj jest: 6 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Mikołaj, Emilian, Leontyna
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

Marek Pacyna dyrektorem radomskiego szpitala

piątek, 08 styczeń 2016 17:53
Dział: Wiadomości
Autor 

Marek Pacyna, do tej pory pełniący obowiązki dyrektora radomskiego szpitala od dziś jest dyrektorem. Kandydatura Marka Pacyny była jedną z pięciu, jakie rozpatrywała komisja konkursowa.

 

Marek Pacyna pełnił obowiązki dyrektora szpitala od lipca ubiegłego roku. Zastąpił odwołanego przez władze miasta Andrzeja Pawluczyka. W październiku prezydent Radosław Witkowski ogłosił konkurs na stanowisko dyrektora. Wpłynęło 6 ofert, ale jedna z nich po czasie, zatem została odrzucona. Komisja praktycznie jednogłośnie, bo sześcioma głosami „za” przy jednym wstrzymującym się wybrała Marka Pacynę na dyrektora Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. - Wynik był jednoznaczny, ale trzeba także podkreślić, że pan Marek Pacyna wykazał się wiedzą dotyczącą Radomskiego Szpitala Specjalistycznego. Przedstawił jasną wizję funkcjonowania placówki, a także pomysły na wyciągnięcie szpitala z kłopotów finansowych – komentuje wybór Marka Pacyny wiceprezydent Radomia Jerzy Zawodnik, przewodniczący komisji konkursowej. Marek Pacyna w swojej ponad 40-letniej karierze zawodowej był już dyrektorem Radomskiego Szpitala Specjalistycznego w latach 2001-2003. Był także m.in. dyrektorem delegatury narodowego Funduszu Zdrowia w Radomiu oraz w latach 2011-2014 dyrektorem szpitala w Kozienicach.

Oceń ten artykuł
(1 głos)
Dariusz Osiej

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • Centrum Krwiodawstwa apeluje o krew

  Mówiliśmy o tym na początku lipca, ponawiamy apel teraz, choć sytuacja poprawiła się. Regionalne Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa apeluje o oddawania krwi. Najbardziej potrzebne są grupy minusowe.

 • E-usługi w Radomskim szpitalu Specjalistycznym

  Radomski Szpital Specjalistyczny zostanie zinformatyzowany w drugiej połowie 2019 roku. Uruchomiony zostanie portal e-pacjent, dzięki któremu między innymi będzie można umówić przez internet na wizytę u lekarza.

 • Serca radomian. Nie każdy dba właściwie

  Wrzesień jest miesiącem poświęconym sercu. Lekarze chcą zwrócić uwagę na ten, najważniejszy organ i zaapelować o większą dbałość. Wiele osób nadal słabo dba o serce – mówią medycy z radomskiego szpitala.

 • Wydzielone miejsce dla pijanych pacjentów

  Pijani, brudni, brzydko pachnący i często awanturujący się pacjenci stanowią duży kłopot dla personelu i innych chorych szpitala. Dlatego w miejskim szpitalu dla takich pacjentów zostanie wydzielone osobne miejsce.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej