Dzisiaj jest: 5 Grudnia 2022    |    Dziś imieniny obchodzą: Krystyna, Sabina, Norbert
×

Ostrzeżenie

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 37.

JUser::_load: Nie można załadować danych użytkownika o ID: 38.

Premier w Radomiu: jest dobra zmiana, bo nie ma protestów

czwartek, 07 styczeń 2016 17:30
Dział: Wiadomości
Autor 

Premier Beata Szydło i minister zdrowia Konstanty Radziwiłł w Radomiu. Przyjechali żeby powiedzieć o „dobrej zmianie”. Tą dobrą zmianą w służbie zdrowia ma być to, że przychodnie są czynne i przyjmują pacjentów. Rok temu tak nie było.

 

Przed jedną z radomskich przychodni na osiedlu Południe odbyło się spotkanie premier Beaty Szydło i ministra zdrowia Konstantego Radziwiłła z dziennikarzami. Tematem wiodącym była oczywiście służba zdrowia, a właściwie – jak twierdzą rządzący – to, że już teraz, czyli za rządów Prawa i Sprawiedliwości jest lepiej. - Chcemy dziś państwu powiedzieć o czymś, co jest sukcesem polskiego rządu, a przede wszystkim pana ministra, ale tak naprawdę jest normalnością - mówi Beata Szydło, premier RP. - Opozycja pyta gdzie jest dobra zmiana, więc chcę powiedzieć, że dobra zmiana jest między innymi tu, w Radomiu, ale i w każdej przychodni, w której pacjenci mogą uzyskać pomoc medyczną – dodaje premier. Zatem sukcesem jest to, że przychodnie są otwarte i przyjmują pacjentów. Rok temu tak nie było – przypominają rządzący. Między innymi przychodnia na Południu była jedną z wielu nieczynnych na początku roku 2015. Wówczas lekarze z Porozumienia Zielonogórskiego wszczęli protest. Przez kilka dni stycznia wiele przychodni w kraju było zamkniętych. Dziś jest inaczej – mówią rządzący. Minister zdrowia twierdzi, że nastąpiła zmiana relacji. - Zaprosiłem do ministerstwa wszystkich, którzy troszczą się o służbę zdrowia. Na moje zaproszenie natychmiast odpowiedziało wielu ludzi dobrej woli i w normalnych warunkach ustaliliśmy, co można zmienić już teraz, co później – opowiada Konstanty Radziwiłł. Ale niektórzy przysłuchujący się konferencji pod przychodnią zwracali uwagę na to, że dobrze niej jest. Mówili o długich kolejkach do lekarzy specjalistów. Ponownie padło także słynne już pytanie: - Jak żyć? Minister zdrowia zapowiedział, że rząd pracuje nad rozwiązaniem problemów długich kolejek. Konstanty Radziwiłł poinformował także, że wkrótce rząd rozpocznie prace nad ustawą o podstawowej opiece zdrowotnej.

Oceń ten artykuł
(0 głosów)

Email Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.

Artykuły powiązane

 • B. Szydło w Radomiu: obietnice PO są niewiarygodne

  Beata Szydło, kandydatka PiS na premiera dziś na dworcu w Radomiu mówiła o nieudolności rządów Platformy. Jako przykład podawała połączenia kolejowe z Radomia do Warszawy.

 • Sadownicy skarżą się na suszę

  Sadownicy z regionu radomskiego skarżą się na suszę i proszą o wsparcie. Dziś premier Ewa Kopacz odwiedziła jeden z sadów w Warce. Obiecywała pomoc. Ale sadownicy nie chcą już kolejnych kredytów, nawet na preferencyjnych warunkach.

 • Premier nie przyjechała

  Premier Ewa Kopacz nie przyjechała dziś do Radomia. Na dworcu czekała na nią delegacja PiS, grupa dziennikarzy i bukiet kwiatów. Tyle, że Ewa Kopacz nigdy nie mówiła, że będzie dziś w naszym mieście.

 • Beata Szydło w Szydłowcu

  Beata Szydło, wiceprezes Prawa i Sprawiedliwości, kandydatka PIS na premiera odwiedziła w sobotę Szydłowiec. Zapowiadała wsparcie dla małych i średnich przedsiębiorców.

dami24 poleca

TV Dami ON-LINE

live

Magazyn Informacyjny Urzędu Miejskiego


 

Transmisja obrad Rady Miejskiej